Nápady a inspirace

Orientální styl – chuť exotiky pro každého

Orientální styl - chuť exotiky pro každého

Orientální doplněk vašeho interiéru? Není nic jednoduššího! Dnes vám s laskavým svolením našeho zákazníka ukážeme, jak snadno a levně dodat svému domovu, kanceláři nebo dokonce terase příchuť Orientu pomocí naší šablony a zlaté pasty! Generální rekonstrukce plná prachu a nepořádku není vždy nutná ke změně designu interiéru. Každý, i ten nejmenší doplněk vytváří osobitý charakter okolního prostoru. Přestože se mnozí zaměřují na jednotný styl, věříme, že někdy stojí za to se trochu odvázat a přidat nenápadný, ale výrazný akcent.


Proč se vyplatí vsadit na orientální doplňky?

K navození atmosféry Dálného východu stačí originální detail související s čínskou nebo japonskou kulturou. Orientální styl je především bohatý na vzory a barevné variace. Barevná paleta se pohybuje v různých odstínech žluté, červené a oranžové s nádechem černé a zlaté. Každá barva má svůj vlastní význam, například v čínské kultuře symbolizuje červená barva štěstí. Syté barvy a kombinace mnoha odstínů nemusí být ohromující. Orientální styl se dobře hodí do koupelny, ložnice i na zahradu. Pokud je však pro vás uspořádání celého domu v takovém stylu příliš náročné, vyplatí se zaměřit se na malé akcenty – ty mají často největší sílu!


Náš zákazník použil k vytvoření této stylizace vzor LINFEN. Zajímavé je, že při renovaci použila jednoduchý černý stůl “LACK”, který je k dostání v každém obchodním domě IKEA. Deska stolu má tvar čtverce o straně 55 cm, takže k vytvoření této originální dekorace stačilo šablonu devětkrát přemalovat! Vzor byl namalován zlatnickou pastou. Zlatá barva se dokonale hodí k černému stolu – dýchne na vás atmosféra Dálného východu. Originální a levné řešení pro vytvoření exotické terasy!


Jedním z nejdůležitějších prvků interiéru v orientálním stylu je nábytek. Naše zákaznice toto pravidlo pravděpodobně znala, když si vybírala stůl pro dekoraci. Líbí se vám taková exotická změna výzdoby? Nebo byste možná zvolili jiný vzor? Vyzýváme vás, abyste prováděli vlastní experimenty a podělili se o výsledné efekty své práce!