Nápady a inspirace

Tři rychlé způsoby výroby velikonočních dekorací pomocí malířských šablon

Tři rychlé způsoby výroby velikonočních dekorací pomocí malířských šablon

Velikonoce se rychle blíží. Na trhu je k dispozici mnoho hotových dekorací. Barevná velikonoční vajíčka, vrbové větvičky, žluté figurky kuřátek, velikonoční přáníčka nebo čokoládoví zajíčci ovládli pulty obchodů a ještě pár dní s námi zůstanou. Výběr je obrovský, ale ne vždy se nám podaří najít dekorace, které by se nám líbily. V takovém případě je nejlepší využít své schopnosti a něco si vytvořit! Přečtěte si náš článek, ve kterém vám představíme tři rychlé způsoby, jak si vyrobit velikonoční dekorace pomocí plastových šablon pro opakované použití.

 

#1 Začněme velikonočními přáními.

 

Tři rychlé způsoby výroby velikonočních dekorací pomocí malířských šablon

Pozdravy jsou jedinečným gestem vůči blízké osobě. Vyjadřujeme jimi mnoho vřelých a laskavých slov, která mají vyjádřit péči, zájem a pozornost vůči našim blízkým. Jejich předání v podobě ručně vyrobeného velikonočního přání navíc podtrhne naše pocity. Jak ji můžete vyzdobit? Samozřejmě s pomocí malířských šablon! Nejjednodušší je vzor překreslit barvami, pastami nebo pastelkami. Barevné obrazy budou jistě vypadat jedinečně. Pokud chcete vytvořit něco výjimečnějšího, zkuste použít techniku scrapbookingu . Šablonu lze použít k obkreslení obrysů pro výřezy nebo k vyplnění vzorů různými dekorativními materiály. S takto připraveným velikonočním přáním budou naše pozdravy ještě výjimečnější a příjemce jistě ocení naši práci a srdce, které jsme do projektu vložili!

 

#2 Ozdobte stůl!

 

Předem připravené velikonoční přání se může stát také pozvánkou na hostinu u rodinného stolu. Vhodně zvolený ubrus nebo běhoun zvýrazní každé nádobí. Pouze bílé prostírání však nevytvoří útulnou a slavnostní atmosféru. K tomu budete potřebovat další doplňky, vždyť slavnostní velikonoční jídlo by kromě speciálního menu mělo mít také vhodnou výzdobu! Opět zde můžeme použít známé šablony. Vlastnoručně vyrobený ubrus účinně zdůrazní symboliku události. Stačí použít bílý čistý ubrus, šablonu s vybraným vzorem, tuhý štětec nebo houbičkový štětec a barvu vhodnou k malování na textil. Křídové, latexové a akrylové barvy tuto práci dokonale zvládnou. Díky tomu získáme pestrou škálu velikonočních vajíček, zajíčků, kuřátek a dalších velikonočních symbolů. Jakýkoli pokrm bude na takovém stole vypadat velmi slavnostně!

Tři rychlé způsoby výroby velikonočních dekorací pomocí malířských šablon

 

#3 A když je stůl prostřený, musíte na něj dát něco dobrého…

 

Tři rychlé způsoby výroby velikonočních dekorací pomocí malířských šablon

Velikonoce jsou také časem chutného a sladkého pečiva a tradičních dezertů. Stojí za to zdůraznit jejich jedinečnou chuť ještě slavnostnějším vzhledem. I zde se budou hodit malířské šablony, i když tentokrát je k malování nepoužijeme! Menší vzory, jako jsou velikonoční vajíčka nebo zajíčci ze šablony “Easter” z kolekce Arts&Crafts, se skvěle hodí jako obrysy pro zdobení dortů práškovým cukrem, barevným posypem nebo polevou. Díky tomu během líných hodin u rodinného stolu potěší sladké dezerty nejen naše chuťové buňky, ale i naše oči, což nás ještě více láká k jejich ochutnání.

 

Již nyní vás vybízíme k zahájení velikonočních příprav. Šťastná zábava zaručena! Podívejte se na naše velikonoční šablony, které vám usnadní práci.