Nápady a inspirace

4 snadné tipy, jak šablonu dřevěné tkáně Box

4 snadné tipy, jak šablonu dřevěné tkáně Box

Jak vyzdobit dřevěnou krabici na kapesníky pomocí šablon?

Barevné krabice, v nichž jsou kapesníky zabaleny, vždy upoutají pozornost na pultech obchodů. Vyrábějí se v různých odstínech, tvarech a motivech. Mají však jednu nevýhodu – jsou na jedno použití! Díky našemu průvodci zjistíte, že dřevěná krabička na kapesníky může být kromě praktického a mnohostranného využití také jedinečnou dekorací! Koneckonců, vlastnoručně připravená domácí výzdoba je vždy nejpříjemnější. Zejména pokud je vyroben tak, aby dokonale ladil s vaším interiérem!

4 snadné tipy, jak šablonu dřevěné tkáně Box

Budete ji potřebovat:

  • DIY & scrapbooking šablony
  • akrylové barvy
  • dřevěná krabice na kapesníky
  • smirkový papír
  • bezbarvý akrylový lak
  • houbové kartáče
  • kartáče z přírodních štětin
  • tkanina
  • jednorázové rukavice, zásobník na barvu, voda
NÁVOD Č. 1

Začněte s přípravou materiálů:

Už jste si vybrali ty správné nástroje? Skvělé! Je čas přejít k předběžné přípravě krabice na kapesníky. Dřevěný povrch nejprve očistěte jemným smirkovým papírem, abyste jej vyhladili a zbavili nerovností. Po dokončení broušení otřete celý povrch krabice vlhkým hadříkem, abyste odstranili veškerý vzniklý prach.

4 snadné tipy, jak šablonu dřevěné tkáně Box
NÁVOD Č. 2

Malování dřevěné krabice na kapesníky

4 snadné tipy, jak šablonu dřevěné tkáně Box

Po takto připraveném povrchu můžete přistoupit k natírání krabice na kapesníky. Pro tento krok jsme vybrali dva odstíny z našich sad barev: “Deep Sea” a “Galaxy Blue”. Celou krabici přesně zakryjte světlejší barvou. Po zaschnutí můžete na dno krabičky na kapesníky udělat další tmavší čáru. Bude to skvělý základ pro zlaté ozdoby. Vytvořte ji na šířku zdobicího štětce (asi 2cm).

NÁVOD Č. 3

Vyrobte si ozdoby

Po malování je nejvyšší čas vyrobit ozdoby. Budeme potřebovat šablony pro scrapbooking: “Rohy” a “Sada Mini Border” a také “Metallic Classics” barva. Připevněte šablonu na krabici na kapesníky pomocí lepicí pásky. U takto detailních vzorů byste měli použít vhodnou techniku malování – nanést na štětec co nejméně barvy a pokrýt vzor několika vrstvami. Tím zabráníte nežádoucímu stékání barvy pod šablonu.

4 snadné tipy, jak šablonu dřevěné tkáně Box
NÁVOD Č. 4

Oprava a zajištění vzoru

4 snadné tipy, jak šablonu dřevěné tkáně Box

Po zaschnutí můžete začít provádět drobné opravy. Všechny nežádoucí prvky zakryjte štětcem. Když je efekt dostatečně uspokojivý, přejděte k poslední fázi – zajištění provedené práce. Za tímto účelem použijte bezbarvý akrylový lak. Po úplném zaschnutí se můžete těšit z nové, vlastnoručně připravené dekorace vašeho interiéru!