Nápady a inspirace

3 inspirace pro vánoční dekorace

3 inspirations for Christmas decorations

Vánoce klepou na dveře! Je nejvyšší čas proměnit své domácí útočiště v místo plné kouzel a vánočních dekorací. Vsadíte na nákup hotových dekorací? Nebo si je možná vyrobíte sami? Vždyť nic netěší víc než domácí výzdoba! Stačí vám k tomu malířská šablona, oblíbená paleta barev, dekorativní hmota a správné nářadí! Myslíte si, že můžete zdobit pouze stěny a nábytek? Samozřejmě, že ne! V dnešním příspěvku vám ukážeme 3 různé způsoby výroby originálních vánočních dekorací pomocí plastových šablon, které lze použít opakovaně. Navzdory zdání je to velmi jednoduché a příprava takové ozdoby vždy přináší spoustu zábavy a radosti všem členům domácnosti. Nechte se inspirovat, vyberte si svůj oblíbený motiv vánočního stromečku, Santy nebo sněhové vločky a vytvořte úchvatnou dekoraci, která všechny potěší!

#1 Dárkový balicí papír

Ho! Ho! Ho! Těšíte se na návštěvu Ježíška a symbolické obdarování svých blízkých? Zabavte se přípravami na nadcházející Vánoce! Esteticky zabalené dárky budou perfektním doplňkem k vánočního stromku plného cetek. Zajímá vás, jak dárkový papír vlastnoručně ozdobit? Už teď spěcháme na pomoc! Začněte vystřižením správné velikosti papíru. Před zahájením práce se ujistěte, že je povrch, na který budete malovat, čistý. Umístěte šablonu na papír na požadované místo. Nezapomeňte ji však připevnit pomocí papírové maskovací pásky. Vyhnete se tak nerovným a nevzhledným liniím. Takovou dobře připravenou šablonu stačí vyplnit oblíbeným odstínem a uhladit houbovými štětci vám jistě pomohou dosáhnout dokonalého efektu a nanést barvu. Po pečlivém vymalování opatrně sejměte šablonu z papíru a nechte ji zcela zaschnout. Díky vysoké kvalitě a trvanlivosti šablony můžete daný vzor opakovat stále dokola! Santa Klaus, a Santovy Sáně, nebo rámeček se sněhovými vločkami? Neomezujte se pouze na jeden motiv! Zkombinujte je všechny a vytvořte skutečně vánoční kompozici na jakémkoli povrchu!

#2 Vánoční nápis

Jste kreativní člověk, který vždy sází na netradiční řešení? V takovém případě vám jistě bude vyhovovat cedule s vánočním nápisem z dekorativní hmoty. K vytvoření úchvatné výzdoby vám stačí několik pevných, obroušených desek, omítka, malířská šablona a tmel! Jak krok za krokem vyrobit takovou originální ozdobu? Na našich webových stránkách naleznete podrobné návod které vám jistě usnadní práci a vyřeší případné pochybnosti. Chcete-li dodat požadovaný “finální nádech” a celé dílo navíc rozzářit, vyplatí se vsadit na barevné nebo stříbrné třpytky. Přiloženou papírovou maskovací páskou šablonu vyplňte omítkou, opatrně ji odtrhněte od povrchu a posypte ji brokátem nebo jiným zdobicím posypem. Vaše ozdoba tak získá ještě více vánočního charakteru. Ozdobený dekor nechte zcela zaschnout. Stejně výjimečným způsobem, jak vytvořit jedinečnou vánoční ozdobu, je použití dekorativního betonu. Nejde jen o minimalistickou povrchovou úpravu stěn, ale také o dekorativní prvek bohatý na detaily.

#3 Káva s posypem

Perníčky pod vánoční stromeček nebo sušenky pro Ježíška? Možná jedinečná káva pro hosty? Malířské šablony lze použít mnoha způsoby a lahodně vypadající nápoj je jen jedním z nich. Vytvoření takového vzoru na kávu se může zdát obtížné a časově náročné. Nic nemůže být špatnějšího! Začněte přípravou kávy s velkým množstvím šlehačky nebo napěněného mléka. Úplně nahoru opatrně přiložte šablonu s vybraným vánočním motivem. Přes sítko prosejte koření, posyp nebo jemně mletou kávu a opatrně odstraňte šablonu. Připraveno! Je to jednoduchý a rychlý způsob, jak vytvořit výjimečnou výzdobu, která jistě potěší všechny vaše hosty. Takto originálně podávaný teplý nápoj skvěle doplní perníčky.Domácí pečení přece k vánočnímu stolu neodmyslitelně patří! V naší široké nabídce naleznete až dvě různé sady vzorů určených ke zdobení svátečních cukrovinek Sněhulák, Santa Claus a sob? Nebo možná sněhové vločky, padající hvězdu a ponožku? Na kterou z nich vsadíte? Neomezujte se! Kombinujte obě sestavy a vyblbněte se s vánoční výzdobou!