Nápady a inspirace

VIVA MAGENTA – PANTONE BARVA ROKU 2023

VIVA MAGENTA - PANTONE BARVA ROKU 2023

Americký institut Pantone jako každý rok vybral hlavní odstín pro celou sezónu – Viva Magenta. Co je to vybraná barva, co znamená a jak ji využít v interiérovém designu? Která z našich šablon k němu bude dokonale ladit a vytvoří úžasný efekt? Odpovědi na všechny tyto otázky najdete v příspěvku níže!

Systém shody Pantone

Organizace Pantone byla založena v roce 1963 a již řadu let vybírá odstín sezóny, který má vždy obrovský vliv na interiérový design i další odvětví. Generální ředitel Lawrence Herbert vyvinul průkopnickou metodu kombinování a identifikace barev – Pantone Matching System. Každý odstín je reprezentován čísly. Při pořizování takových záznamů se berou v úvahu všechny aspekty, od kovovosti až po fluorescenci. Zdaleka největší výhodou palety odstínů vytvořené společností Pantone je jednotnost barev. Každý z nich vznikl juxtapozicí a pečlivou kombinací 18 pigmentů (včetně bílé a černé). Výsledkem je, že výtisk odstínů bude vždy stejný. Tato společnost si díky své usilovné práci získala uznání po celém světě a její publikace jsou považovány za nejspolehlivější zdroje informací o barvách.

Viva Magenta – nejnovější trend Pantene

Vyhlášení barvy roku společností Pantone je nejočekávanější událostí ve světě interiérového designu. Trendem poslední edice byl modrofialový odstín Very Peri, symbol kreativity. A na co Institut vsadil tentokrát? Po důkladné analýze výzkumu a přehledu současných trendů byla vybrána Viva Magenta 18-1750, plná energie a dynamiky. Tato barva vyzařuje odvahu a radost a její intenzita má povzbudit bojovného ducha a inspirovat každého k nekonečnému sebevyjádření. Spontánnost obsažená v tomto odstínu znamená především návrat štěstí a radostných chvil po posledních, poměrně těžkých letech. Nebojte se experimentovat a vyprávět o sobě jedinečným způsobem!

Barva roku 2023 – s čím kombinovat?

Takto odvážná barva najde své uplatnění na mnoha úrovních – od netradičního uspořádání interiéru až po originální stylizace. Intenzivní odstín Viva Magenta bude dokonale ladit s nadčasovostí, geometrický motiv. Jak si takový jedinečný ornament vyrobit na klasickém nudném tričku, ozdobném polštáři nebo materiálovém sešitu? Je to jednodušší, než si myslíte! Podívejte se do našeho průvodce – najdete v něm podrobný návod které jistě rozptýlí veškeré pochybnosti. Kombinace neobvyklé červené barvy s jednoduchost geometrických vzorů je také ideálním řešením pro výzdobu interiéru. Takový živý odstín se vyplatí kombinovat s tlumenými barvami, jako je bílá nebo šedá, a celek bude dokonale doplněn modernistickým nábytkem a minimalistickými doplňky. Ukažte svou odvahu a energii díky barvě, která přitahuje pozornost, dodává místnostem rebelského ducha a sílu k akci!