Nápady a inspirace

4 kroky šablonování fotorámečku

4 kroky šablonování fotorámečku

Originální fotorámeček je nepostradatelným dekorativním prvkem v každé domácnosti. Chcete vykouzlit úsměv na tváři svých důvěrných přátel a darovat jim něco speciálního, přímo od srdce? Nebo možná hledáte dekoraci, která by dokonale ladila s designem interiéru, ale v obchodech vás nic nezaujme? Neztrácejte čas hledáním, projevte iniciativu a vytvořte něco jedinečného sami! Díky našemu průvodci zjistíte, že vlastnoručně vyrobená ozdoba je levnou alternativou k sofistikovanému fotorámečku a její příprava je mnohem jednodušší, než se může zdát. Pozvěte své dítě ke hře! Zdobení fotorámečku je nejen skvělým nápadem, jak společně strávit čas a pobavit se, ale také se naučit rozvíjet technické dovednosti a kreativitu vašeho dítěte!

4 kroky šablonování fotorámečku

Budete ji potřebovat:

  • DIY & scrapbooking šablony
  • fotorámeček
  • akrylové barvy
  • houbové kartáče
  • maskovací páska
  • zásobník na barvu
  • tkanina
  • navíc: bezbarvý lak, malířský váleček nebo štětec a jednorázové rukavice
KROK Č. 1

PŘÍPRAVA POVRCHU

Máte již připravené všechny potřebné nástroje? Skvělé! Je čas pustit se do práce! Na začátku je třeba povrch důkladně očistit od nečistot a prachu. K tomu se hodí mírně navlhčený bavlněný hadřík, který z rámu odstraní veškerý prach. Před zahájením dekorací je vhodné vybraný rám natřít barvou tmavší barva. Bude to vynikající základna pro další zlatý ozdoby, které určitě rozzáří a navíc vystaví celý dekor.

4 kroky šablonování fotorámečku
KROK Č. 2

VYROBIT DEKORACE

4 kroky šablonování fotorámečku

Než začnete vyrábět dekorace, promyslete si, jakého složení chcete dosáhnout. V naší bohaté nabídce najdete široký výběr motivů, díky nimž jistě vytvoříte skutečné umělecké dílo v jakémkoli stylu. Připevněte vybranou šablonu k rámu pomocí maskovací pásky a začněte lepit. Nezapomeňte však na štětec nanést co nejméně barvy a vzor pokrýt několika vrstvami. Pak se vyhnete nežádoucímu úniku emulze pod šablonu a vlastnoručně vyrobený dekor bude vypadat úhledně a esteticky.

KROK Č. 3

ZAJIŠTĚNÍ VZORU

Po naplnění šablony barvou ji opatrně odtrhněte od povrchu rámu a nechte ji zcela zaschnout. Nyní můžete začít provádět drobné úpravy. K jejich výrobě budete potřebovat štětec s nejmenším průměrem, díky kterému snadno dosáhnete i na ty nejdetailnější prvky. Je čas na závěrečnou fázi! Nezapomeňte na zajištění vzoru speciálním akrylovým lakem, který chrání před poškozením. Díky tomu nám naše dekorace bude sloužit mnohem déle. Je však třeba poznamenat, že ne všechny povrchy a barvy je třeba lakovat. Pokud je náš fotorámeček udržován v optimálních podmínkách, je možné tuto fázi vynechat.

4 kroky šablonování fotorámečku
KROK Č. 4

KONEČNÝ EFEKT

4 kroky šablonování fotorámečku

Aby byl výsledný efekt našeho rámu ještě působivější, stojí za to umístit další dekorace. Jste příznivci jemných ornamentů? V tomto případě je ideální volbou květiny nebo jemné motýli, které vždy působí podmanivě. Pokud však dáváte přednost výraznějším akcentům, vsaďte na odvážné flitry a třpytky, díky nimž svou ručně vyrobenou ozdobu navíc rozzáříte a vystavíte. Fotorámeček v takovém jedinečném vydání je nejen originálním dekorativním prvkem, ale také nadčasovým způsobem, jak uchovat vzpomínky na dovolenou.

Napsat komentář