Nápady a inspirace

Návrat stylu art deco 20. let

Návrat stylu art deco 20. let

Nadčasový styl Art Deco vládne ve světě interiérového designu již řadu let. A tentokrát se vrací ve velkém stylu! Tento trend vznikl ve 20. letech 20. století a tehdejší umělci se řídili vlastní fantazií a tvůrčím instinktem. Tento trend, nazývaný také “umění zdobení”, se vyznačuje především bohatou barevností a netradičními vzory. Vysoce kvalitní materiály, kombinace jednoduchého, klasického řádky do jedinečných geometrických kompozic a zlaté ornamenty jsou srdcem stylu art deco. Co ještě charakterizuje tento jedinečný trend? Jaká paleta odstínů dokonale splní svůj úkol? S čím kombinovat a jaké doplňky zvolit, aby bylo celé aranžmá kompletní? Na tyto a další otázky odpovíme v následujícím příspěvku. Zveme vás!

NÁVRHY VE STYLU ART DECO

Geometrické kompozice se staly módním a moderním interiérovým řešením. Klasické linie inspirují k vytváření jedinečných kombinací. Jednoduché zaoblené tvary zútulňují interiér. Neodmyslitelným prvkem trendu art deco jsou také standardní geometrické obrazce. Obdélníky, čtverce, trojúhelníky, kosočtverce nebo šestiúhelníky jsou vzory, které při zařizování interiéru v tomto stylu nemohou chybět. Tyto bloky lze využít mnoha způsoby. Geometrie v decentním provedení dodá interiéru eleganci a šik. Vsadit však na trochu odvážnější kompozice plné jasný odstíny, dodáte dynamiku a pozitivní energii i tomu nejnáročnějšímu interiéru. Geometrické prvky přírody? “Umění zdobení” umožňuje vytvářet jedinečná díla rostlina nebo potisky v geometrickém provedení dokonale odrážejí nadčasový styl a zachovávají jemnost a noblesu celého aranžmá.

Návrat stylu art deco 20. let
Návrat stylu art deco 20. let

BAREVNÁ PALETA VE STYLU ART DECO

Široká škála barev je jedním z nejdůležitějších prvků art deco. Tento styl se vyznačuje rozmanitou paletou odstínů. K dispozici jsou jak základní odstíny, tak intenzivní červená, vínová, tmavě modrá a zelená v lahvích. Vyplatí se vsadit na kombinaci kontrastních barev. Světlé stěny budou ideálním základem pro pozdější dekorace s expresivní odstíny. Při zařizování interiéru v takovémto bujném stylu nesmí chybět osvětlení, takže zlato a měděné ozdoby budou srdcem jedinečného “umění zdobení”. S jejich pomocí vytvoříte velkolepou kompozici. V takto aktuálním stylu se vyplatí vsadit i na stejně intenzivní odstín. Viva Magenta – barva roku se skvěle hodí pro aranžmá ve stylu Art Deco, dodá místnosti nádech drápku a jedinečný charakter.

DOTVOŘENÍ VE STYLU ART DECO

Nejpříjemnějším krokem při navrhování interiéru je výběr správných doplňků. Hrají nejdůležitější roli při každé metamorfóze! Umělci trendu “umění zdobení” pečlivě propracovali všechny detaily. Jaký prvek nesmí chybět při vytváření dekorace ve stylu art deco? Mramorovaný design je rozhodně neodmyslitelnou součástí takového bohatého trendu. Vyplatí se také vsadit na výše zmíněnou kombinaci kontrastních barev. Intenzivní odstín závěsů, dekoračních polštářů nebo povlečení rozhodně oživí celou místnost a jemné odstíny budou dokonalým základem pro výrazné dekorace. Díky tomu váš interiér získá nejen novou energii, ale také se naplní harmonií a klidem. Nezapomeňte na zlaté nebo stříbrné ozdoby! Takové intenzivní ornamenty se budou skvěle vyjímat nejen jako dekorace na textilu nebo nábytku, ale také v podobě originálního vybavení koupelny a kuchyně.

Návrat stylu art deco 20. let

Napsat komentář