Nápady a inspirace

Jak na šablony: dřevěné dlaždice

Jak na šablony: dřevěné dlaždice

Není nic příjemnějšího než ručně vyrobená dekorace ze dřeva. Pomocí šablon změníte každý, i ten nejnáročnější interiér během okamžiku. Jedná se o ideální způsob renovace starého dřevěného nábytku po prarodičích. Když jim dáte druhý život, nejenže si zachováte rodinnou památku, ale získáte i originální dekoraci, která se dokonale hodí do vašeho interiéru. Máte malé dřevěné dlaždice a nevíte, jak je využít? S pomocí šablon je snadno proměníte v originální dětskou hračku. Umístěte na ně základní geometrické obrazce, vyplňte je intenzivními odstíny a podněcujte kreativitu svého batolete! Učení hrou je nejlepší způsob, jak si rozšířit znalosti. Zdobení pomocí šablon je velké dobrodružství! Pozvěte celou rodinu ke společné hře a vytváření skutečných uměleckých děl! V dnešním blogu vám prozradíme, jaká technika bude nejlepší, jakou šablonu zvolit a jaké nástroje budou k výrobě takové dekorace potřeba. Zveme vás!

Jak na šablony: dřevěné dlaždice

NÁKUPNÍ SEZNAM:

 • šablonu z Nakleo Tile Collection
 • hladké houbové kartáče
 • akrylové barvy
 • dřevěné obklady
 • smirkový papír
 • maskovací páska
 • dřevěná deska pro slepení celku
 • bezbarvý lak
 • tkanina
 • zásobník na barvu
 • malířský váleček nebo štětec
 • jednorázové rukavice
TIP Č. 1

PŘÍPRAVA POVRCHU

Už jste vybrali všechny potřebné materiály? Je čas přejít do další fáze! Důkladná příprava povrchu je jedním z nejdůležitějších kroků, na které nesmíme zapomínat. Dřevěný obklad může mít mnoho nerovností. Chcete-li se jich zbavit, důkladně je přebruste smirkovým papírem. Pak náš povrch získá dokonale hladkou strukturu a ozdoby na něm budou vypadat úžasně! Posledním krokem před zahájením prací na dekoracích je úplné odstranění veškerého prachu a nečistot z povrchu. Zde je ideálním nástrojem čistý, mírně navlhčený hadřík.

Jak na šablony: dřevěné dlaždice
TIP Č. 2

SPRÁVNÉ SLOŽENÍ

Jak na šablony: dřevěné dlaždice

V naší široké nabídce najdete široký výběr vzorů s různými motivy. Geometrické? Květinové? Marocké? Nebo možná abstrakce inspirované nadčasovým Art Deco stylu? Vsaďte na design, který je vašemu srdci nejbližší! V případě zdobení dřevěných obkladů se vám budou hodit šablony z kolekce Nakleo Tile Collection a Nakleo Arts&Crafts Collection. Různé dostupné velikosti vám umožní vytvořit jakoukoli kompozici. K provedení práce jsme použili “Tarouca” šablony. Ze 6 různých vzorů snadno vytvoříte skutečné umělecké dílo a pořadí vzorů závisí pouze na vaší kreativitě!

TIP Č. 3

VYROBIT DEKORACE

Provedli jste všechny výše uvedené kroky? Skvělé! Je nejvyšší čas začít zdobit! Připevněte vybranou šablonu k povrchu pomocí maskovací pásky. Zajímá vás, na jaký způsob vyplnění vzoru vsadit? V případě dřevěných obkladů je ideální volbou metoda poklepu. Použití hladkého houbové kartáče, vyplníte přesně celý list. Nezapomeňte na štětec nanést malé množství barvy a pokrýt vzor několika vrstvami. Pak se vyhnete zatékání emulze pod šablonu a celý dekor bude vypadat efektně! Dřevo je také vhodné předem natřít jednotnou barvou. Světlé i tmavé odstíny budou ideálním základem pro pozdější kovové dekorace.

Jak na šablony: dřevěné dlaždice
TIP Č. 4

ZAJIŠTĚNÍ VZORU

Jak na šablony: dřevěné dlaždice

Po poklepání opatrně odtrhněte fólii od povrchu a nechte dlaždici zcela vyschnout. Před zajištěním dekoru můžete provést drobné opravy a použít další dekorace. Třpytky? Nebo možná flitry? Řiďte se vlastní kreativitou! Je čas na závěrečnou fázi! Nezapomeňte na precizní ochranu vzoru speciálním akrylovým lakem. K tomu se hodí klasický váleček nebo štětec. Díky tomuto opatření se vyhnete drobnému poškození a dekorace vám bude sloužit mnohem déle.

Napsat komentář