Nápady a inspirace

Jak na šablonu: imitace tapety

Jak na šablonu: imitace tapety

Tapety jsou nejen jednou z nejoblíbenějších nástěnných dekorací, ale také dokonalým způsobem, jak odlišit váš interiér. Vyplatí se investovat do tak drahého materiálu a profesionála? Máme pro vás ideální řešení! Šablony jsou jedinečné nástroje, díky nimž rychle a levně vytvoříte jedinečný efekt imitace tapety na jakémkoli povrchu! Jejich použití je snadné, takže nepotřebujete žádného odborníka. Jejich kvalita navíc umožňuje opakovat vzor vícekrát a s pomocí přiložených menších listů můžete vyplnit i ten nejmenší prostor. Stěny jsou velkým displejem pro amatéry! Jak vytvořit imitaci tapety pomocí šablon? Jaké nástroje použít a jak se vyhnout nežádoucím nerovnostem? Zde je několik zásadních tipů!

Jak na šablonu: imitace tapety

NÁKUPNÍ SEZNAM:

  • šablonu z Nakleo Seamless Collection
  • hladké houbové kartáče
  • akrylové barvy
  • maskovací páska
  • zásobník na barvu
  • jednorázové rukavice
TIP Č. 1

PŘÍPRAVA POVRCHU

Máte již všechny potřebné nástroje? Je čas na jednu z nejdůležitějších etap, na kterou nesmíme zapomenout! Před zahájením zdobení je třeba povrch pečlivě vyrovnat a odstranit všechny nerovnosti a vady. Pak naše stěna získá dokonale hladkou strukturu a dekorace na ní budou vypadat úžasně. Přesné vyhlazení povrchu je nemožné? Pojďme se s tím vypořádat! Nezapomeňte, že vytvořením vzoru na celé stěně získá opticky hladší strukturu a imitace tapety dokonale zakryje případné nedostatky. Očistěte stěnu od prachu mírně navlhčeným hadříkem a poté připevněte šablonu pomocí maskovací pásky. Jdeme na to!

TIP Č. 2

VÝROBA DEKORACÍ

Povrch je očištěn od nečistot? Přiložená šablona? Skvělé! Je nejvyšší čas přejít k výrobě dekorací! Zde je hladký houbové kartáče bude ideální volbou, protože vám umožní přesně vyplnit každý prvek. Použijte také přiložené menší listy, s jejichž pomocí budete moci překreslit vzor na těžko přístupných místech a vytvořit jedinečnou imitaci tapety na celé ploše. Chcete-li vyplnit stěnu vzorem, počkejte, až jedna vrstva zaschne. Teprve po důkladném zaschnutí dekoru můžete začít vytvářet další prvky. Nezapomeňte však na štětec nanést co nejméně barvy a vzor překrýt dvěma tenkými vrstvami pomocí metody lepení. Pak se vyhnete nežádoucímu zatékání emulze pod šablonu a výsledná kompozice bude vypadat úhledně a esteticky.

TIP Č. 3

ROZMANITOST SLOŽENÍ

Osvěžili jste svůj interiér, ale chybí vám v něm výrazný charakter? Ďábel se skrývá v detailech! Dokonalou tečkou za klasickým uspořádáním je nadčasová tapeta na stěně. Dokonalou výhodou šablon je tvůrčí svoboda a představivost je jediným aspektem, který vás může omezovat. V naší nabídce najdete široký výběr vzorů s různými motivy. Geometrické? Květinové? Marocké? Nebo možná abstrakce inspirované nadčasovým Art Deco stylu? Vsaďte na design, který je vašemu srdci nejbližší! V našem obchodě najdete také mnoho jarních inspirací, které jsou ideální pro oživení interiéru po dlouhé a chladné zimě. Z klasických růže, přes divoké květiny až po exotické palmy. Tradiční rozeta rozhodně ozdobí ženský, elegantní interiér a udrží ho svěží i v tom nejnáročnějším uspořádání. Vyplatí se také vsadit na poněkud odvážnější, orientální motivy palem. Díky nim získá váš interiér jedinečnou atmosféru přímo z teplých tropů!

Napsat komentář