Nápady a inspirace

Jak na šablonu: vintage květinový truhlík

Jak na šablonu: vintage květinový truhlík

Dekorativní krabice na drobnosti je jedním ze základních dekorativních prvků každého aranžmá. Přesvědčte se sami, že taková obyčejná krabička na drobnosti nemusí být nudná! Ozdobte je šablonami a vystavte je v srdci svého domova. Vlastní zdobení předmětů je velmi populární činnost, která si získává stále větší oblibu jako vynikající alternativa k nákupu nových, často drahých dekorací. V dnešním příspěvku vám představíme nápady a inspirace na zdobení krabice ve vintage stylu, které jí dodají jedinečný vzhled a vytvoří originální dekor pro uložení vašich oblíbených suvenýrů. Jdeme na to!

NÁKUPNÍ SEZNAM:

 • šablona z Nakleo Arts&Crafts Collection
 • hladké houbové kartáče
 • akrylové barvy
 • dřevěná krabička
 • smirkový papír
 • maskovací páska
 • bezbarvý lak na dřevo
 • tkanina
 • malířský tác
 • malířský váleček nebo štětec
 • disposable gloves
TIP Č. 1

PŘIPRAVIT MATERIÁLY

Prvním krokem je najít vhodnou krabici, která nám poslouží jako podklad. Můžete se rozhodnout, zda si koupíte nový, nebo obnovíte starý a dáte mu druhý život. Dřevěný povrch je třeba vyrovnat smirkovým papírem a důkladně očistit vlhkým hadříkem od veškerého prachu. Pak se zbavíte všech nerovností a dekor bude vypadat ještě velkolepěji. Před malováním byste také měli věnovat pozornost tomu, zda jsou barvy pro takovou práci vhodné. Nezapomeňte se ujistit, že je lze použít na dřevěné povrchy a že jejich pokrytí je pro nás dostatečné.

TIP Č. 2

SPRÁVNÉ SLOŽENÍ

Na stránkách vintage styl je kouzelnou cestou časem a jedinečným způsobem, jak oživit jakékoli aranžmá. Taková jedinečná kombinace klasiky a elegance nás neustále inspiruje k vytváření nepředvídatelných dekorací. Subtilní květinové vzory a jemné pastelové barvy jsou klíčovými prvky tohoto trendu. Právě zde můžete použít krásné motivy s květinami, ptáci, nebo geometrické vzory v jakémkoli složení. Výstřední směs barev nebo tlumenější kombinace základních odstínů s nádechem šílenství? Volba je na vás! Už jste se zásobili všemi potřebnými nástroji a zvolili jste správné složení? Připevněte šablonu k povrchu pomocí maskovací pásky a přistupte k nejpříjemnější fázi celé práce – malování!

TIP Č. 3

VYROBIT DEKORACE

Pro vytvoření dekoru na dřevěném povrchu se nejlépe osvědčuje metoda poklepávání. Tato technika spočívá v jemném poklepávání na malovaný povrch. Zde budou ideální volbou hladké houbové štětce nebo plochý štětec. Díky tomuto postupu získáme plynulý přechod mezi barvami v podobě mlhy nebo kouře. Nezapomeňte vzor pokrýt několika tenkými vrstvami. Pak dosáhnete úplného pokrytí a zabráníte neestetickému stékání barvy pod fólii. Po poklepání šablonu opatrně odtrhněte a nechte dekor zcela zaschnout. Nakonec vzor ochraňte speciálním lakem na dřevo, abyste se mohli z dekorace těšit po mnoho let. Hotovo!

Napsat komentář