Nápady a inspirace

Motiv mandaly v interiéru

Motiv mandaly v interiéru

Interiéry našich domů jsou prostorem, kde individualita a styl neznají hranic. Při hledání inspirace často saháme po různých vzorech, které aranžmá dodávají jedinečný charakter. Jedním z nejčastěji volených fascinujících motivů jsou mandaly – magické kulaté symboly, které mají své kořeny v dálněvýchodní kultuře. V současnosti jsou oblíbené po celém světě jako hlavní znak harmonie a rovnováhy. S jakými vzory se můžete setkat a jakými znaky se jednotlivé vzory vyznačují? Seznamte se s naším blogem a přesvědčte se sami, že jejich hluboký symbolický význam je krásou, která nesmí chybět v žádném interiéru!

TYPY MANDAL

Motivy mandal jsou velmi rozmanité a každý z nich má svůj jedinečný význam a krásu. Výběr konkrétní odrůdy pro použití v interiéru závisí na preferencích a záměrech osoby, která prostor navrhuje. Nejcharakterističtějším rysem mandaly je symetrie. Jejich vzory jsou obvykle založeny na centrálním bodě, který se šíří ven v podobě nejrůznějších tvarů a ozdob. Nejoblíbenější volbou mezi našimi zákazníky jsou jednoznačně orientální mandaly. Aztékové? Nebo možná Africké? Přitahují pozornost každého hosta, vynikají svou symbolikou a originalitou. Dalším neméně oblíbeným typem mandal jsou mandaly s květinové ornament. Bohatě zdobené, jemné okvětní lístky inspirované krásou přírody. Díky takovému uspořádání získáte výzdobu, která zajistí harmonii a rovnováhu, což přispěje ke chvílím, kdy se budete cítit dobře odpočinek. Geometrické vzory budou vašemu vkusu vyhovovat více? A tady máme něco speciálního! Mandaly plné symetrických řádky a zaokrouhlení rozhodně splní vaše očekávání!

PALETA ODSTÍNŮ

Dalším klíčovým prvkem ovlivňujícím estetiku interiérů zdobených motivy mandal jsou barvy. Tradiční mandaly mají bohatou paletu barev, která symbolizuje různé aspekty života a přírody. Pro výběr odstínů mandal v interiéru však neexistují žádná konkrétní pravidla. Paletu můžeme přizpůsobit svému vkusu a preferencím. Světlo pastely dodají interiéru jemnost a decentnost, zatímco živé, intenzivní odstíny vytvoří zajímavější a dynamičtější interiér. Který motiv mandaly si vyberete? Květinové? Nebo možná orientální? Je důležité zvolit barvy, které budou dobře ladit nejen se stylem ornamentu, ale i celé místnosti, aby vytvořily soudržný, harmonický celek.

NESTANDARDNÍ REALIZACE

Stěny lze uspořádat mnoha způsoby a jediným omezením je naše představivost. Máte rádi nestandardní řešení? Máme pro vás něco speciálního! Neomezujte se jen na klasické barvy a štětce. Věřte svým tvůrčím schopnostem! Naše šablony se skvěle hodí také v kombinaci s dekorativní omítkou nebo dekorativním betonem. Co byste o něm měli vědět? Jedná se o speciální hmotu, s níž můžete vytvořit jedinečný dekor na jakémkoli povrchu. Vždyť nejen hladké stěny vypadají elegantně a šik! Použití betonu je překvapivě snadné a samotná hmota má mnoho výhod. Vaše stěny mají choulostivé dutiny, které běžná barva nedokáže zakrýt? Dekorativní omítka je snadným řešením, jak je osvěžit! Tloušťka této konstrukce vám umožní opticky vyrovnat všechny nerovnosti na stěně.

Motiv mandaly v interiéru

Napsat komentář