Nápady a inspirace

4 nápady na letní proměnu interiéru

4 nápady na letní proměnu interiéru

Vrcholné léto! S příchodem nejteplejšího ročního období je nejvyšší čas osvěžit naše okolí, včetně interiéru našeho domova. I když počasí v našem podnebí může být rozmarné, nejdůležitější je klid a kouzelná letní atmosféra, kterou si vytvoříme v našich domovech, na zahradách nebo na balkoně. Je ideální čas na letní motivy a intenzivní, živé barvy, které rozhodně rozzáří naše pokoje. Kde začít a na jaké vzory vsadit? Spolu s čerstvou dávkou energie a hřejivých slunečních paprsků vám přinášíme několik inspirací pro letní metamorfózu interiérového designu!

LETNÍ VZORY

Prvním a nejdůležitějším krokem k vytvoření jedinečné letní atmosféry je poskytnutí motivů, které dokonale odrážejí teplé dny. Jaké vzory fungují nejlépe? Objevte ležérní květinové motivy, které okamžitě evokují živou přírodu. Pampelišky, slunečnice, motýli, růže, květinová louka – tyto a mnohé další letní vzory najdete v naší široké nabídce. Těšíte se na dovolenou v zemi plné slunce a palem, které vás obklopují? Sázky na vzory s banánové listy nebo motivy plážových krajin a cítit se jako na dovolené u sebe doma! Tuto sezónu vsaďte na obrázky s trochu odvážnějšími potisky. Leopardí nebo zebra? Oba tyto vzory jistě vnesou do vašeho interiéru pozitivní energii a dodají mu letní kolorit. Při výběru správných dekorací nezapomeňte zachovat rovnováhu – nepřehánějte to, abyste se vyhnuli ohromujícímu efektu.

LETNÍ BARVY

Výběr správných barev je pro letní proměnu interiéru klíčový. Jistě jste už nejednou měli možnost zjistit, že pozitivnímu přístupu k životu a klidu se lze naučit. Vliv, který má interiér na naše každodenní fungování, je mimořádný! Živé odstíny které nás v nadcházejících týdnech obklopí, nám v tom jistě pomohou! Sázka na jasný, radostné a energizující odstíny. Používejte je nejen na stěnách, ale také na textilu, dekoračních polštářích a dalších doplňcích. Vhodná kombinace barev dodá interiéru svěžest a prostornost, ideální pro letní dny!

LÁTKY A DEKORACE

Metamorfóza interiéru nemusí znamenat velké změny. Přidání barevných přehozů, jemných přikrývek a poutavých polštářů dokáže zázraky. Stačí je volně položit na křeslo nebo pohovku a váš nábytek okamžitě získá nový, neobyčejný vzhled! Zvolte lehké, vzdušné tkaniny, jako je len nebo bavlna, které navíc zdůrazní pocit svěžesti a poskytnou pohodlí. Přidejte do místností přírodní prvky, jako jsou rostliny v květináčích, proutěné koše nebo dřevěné dekorace. Tyto akcenty vnesou do interiéru příjemnou atmosféru letního odpočinku. Bytový textil je jako léto – s jeho pomocí a několika vhodnými doplňky rychle vytvoříte zcela jiný, prosluněný interiér. Nezapomeňte na vhodný ubrus! Oživte svůj stůl světlým běhounem na stůl, který bude dokonalým pozadím pro barevná letní jídla.

BALKONY A TERASY

Nezapomeňte na venkovní prostory, jako jsou balkony a terasy. Jsou ideálním místem k odpočinku a trávení letních večerů. Vždyť většinu teplých dnů trávíme venku, užíváme si slunce a letní aury, která nás obklopuje. Vsaďte na pohodlný nábytek, který vám zajistí pohodlí při odpočinku venku, a to díky polštářům ve světlé barvě, pastelové barvy vytvoříte dokonalý prostor pro každodenní relaxaci. Nezapomeňte na rostliny v květináčích, které dodají vašemu balkonu nebo terase přirozenou krásu a pozitivní energii. Můžete také zavěsit světelné girlandy. Klasické čajové svítilny nebo trochu velkolepější lucerny vytvoří skutečně kouzelnou atmosféru.

Napsat komentář