Nápady a inspirace

Jak šablonovat: lidová ozdoba kabelka

Jak šablonovat: lidová ozdoba kabelka

Jedním z nejkreativnějších způsobů, jak změnit klasickou, neokoukanou kabelku, je použití šablon. Je to perfektní nástroj pro ty, kteří chtějí přidat jedinečné vzory a detaily, aniž by měli umělecké dovednosti na profesionální úrovni. Jsou dostupné v různých provedeních a motivech a umožňují vyniknout na povrch inovativní vize. Dekory Highlander jsou opět v trendu – stále častěji je lze vidět v módních stylizacích a interiérových aranžmá. Inspirace tradičními horalskými oděvy může být mimořádně jedinečnou ozdobou, zejména pokud jde o látky nebo dřevěné akcenty. Přizpůsobte si vzor podle svého vlastního stylu! Hladká bavlněná kabelka je dokonalým povrchem, na kterém můžete vyjádřit svou kreativitu a cítit se jako skutečný umělec. Díky tomu spojíte praktičnost s estetikou a vytvoříte něco výrazného!

Jak šablonovat: lidová ozdoba kabelka

NÁKUPNÍ SEZNAM:

  • šablona z Nakleo Arts&Crafts Collection
  • hladké houbové štětce
  • akrylové barvy
  • bavlněnou kabelku
  • maskovací páska
  • podnos na malování
  • jednorázové rukavice
  • žehlička
  • papír na pečení
TIP Č. 1

PŘIPRAVTE MATERIÁLY

Prvním a nejdůležitějším krokem je správná příprava povrchu, který bude natírán. Poté bude výzdoba vypadat esteticky. Začněte vypráním bavlněné kabelky, nejlépe na nízkou teplotu, abyste ji zbavili případných nečistot. Nezapomeňte nepoužít aviváž – barva tak bude na povrchu mnohem lépe držet a náš dekor bude vypadat fenomenálně. Nyní je čas vybrat si vzor. Poslouchejte hlas svého srdce a vsaďte na svůj oblíbený motiv! Tradiční lidový ornament, přímo související s polskými horami a horalskou kulturou? Jste milovníky přírody a rostlinných vzorů? Nebo vás možná více oslovují trochu abstraktnější, geometrické inspirace? V naší široké nabídce si každý najde to své!

Jak šablonovat: lidová ozdoba kabelka
TIP Č. 2

VYTVOŘTE OZDOBENÍ

Jak šablonovat: lidová ozdoba kabelka

Šablonu připevněte k povrchu maskovací páskou a pokračujte k nejpříjemnější fázi celé práce – malování! Vyberte si lak, který bude ladit s taškou tím, že vytvoří kontrast nebo bude ladit s její barvou. Jemně nanášejte barvu na šablonu pomocí hladkých štětců s houbou a metodou tejpování. Tato technika zahrnuje jemné poklepání na povrch, který malujete. Výsledkem tohoto postupu bude hladký přechod mezi barvami ve formě mlhy nebo kouře. Pamatujte, že čím méně, tím lépe – bude výhodnější nanést několik tenkých vrstev barvy než jednu silnou, aby nedošlo k rozmazání vzoru a vytékání emulze pod šablonu.

TIP Č. 3

KONEČNÝ EFEKT

Jakmile je dekor důkladně suchý, nezapomeňte jej přesně chránit. Nejlépe to uděláte přitlačením žehličkou a pečícím papírem. Pak bude náš vzor odolný vůči jakémukoli poškození a připraven k použití i případnému čištění. Zdobení bavlněné kabelky šablonami je nejen skvělá zábava, ale také způsob, jak vytvořit originální ručně vyrobený předmět. Můžete vyjádřit svou kreativitu, experimentovat s různými odstíny a vzory a vytvořit něco, co je jedinečné a plné charakteru. Hotovou kabelku můžete použít jako stylový doplněk ke každodennímu outfitu nebo ji darovat jako personalizovaný dárek milované osobě.

Jak šablonovat: lidová ozdoba kabelka

Napsat komentář