Nápady a inspirace

PEACH FUZZ – PANTONE PŘEDSTAVUJE BARVU ROKU 2024

Americký institut Pantone v souladu se svou každoroční tradicí vyhlásil Peach Fuzz 13-1023 jako hlavní barvu nadcházející sezóny. Zjistěte, co je to daný odstín, co znamená a jak se dá využít v interiérovém designu. Zjistěte, které z našich vzorů dokonale fungují s Peach Fuzz a vytvořte jedinečné umělecké dílo. Všechny tyto informace najdete v příspěvku níže!

PANTONE MATCHING SYSTEM

V roce 1963 se zrodila organizace, která měla revoluční dopad na svět interiérového designu i mimo něj – Pantone. Jeho zakladatel, Lawrence Herbert, vytvořil průlomový systém pro identifikaci a shodu barev, známý jako Pantone Matching System (PMS), kde je každému odstínu přiřazeno vlastní číslo. Herbert přistupoval ke každému odstínu s velkou přesností – při tvorbě desky zvažoval i ty nejmenší detaily, od metalicity po fluorescenci. Nejfascinující vlastností paletky Pantone je však nejen její rozmanitost, ale především její konzistence. Každý odstín je výsledkem pečlivé kombinace 18 různých pigmentů, včetně bílé a černé. Díky tomu při tisku barev Pantone dosáhnete vždy stejného efektu. Tato pečlivá práce si vysloužila mezinárodní uznání a publikace Pantone jsou považovány za nejspolehlivější zdroje informací o fascinujícím světě barev.

PEACH FUZZ – POSLEDNÍ TREND OD PANTONE

S potěšením oznamujeme, že společnost Pantone právě vybrala barvu roku! Jedná se bezesporu o jednu z nejočekávanějších událostí ve světě interiérového designu. Pantone před dvěma lety přijal modrofialový odstín Very Peri – nadčasový symbol kreativity, jehož cílem je vyvolat uměleckého ducha v každém interiéru. V minulém vydání byl dominantním energickým a dynamickým odstínem Viva Magenta. Jakou barvu zvolil Institut Pantone tentokrát? Po důkladné výzkumné analýze a podrobném přezkoumání předchozích trendů padla volba na symbol pohodlí a pocitu bezpečí – Peach Fuzz 13-1023. Tento jemný broskvový odstín vyzařuje teplo v kombinaci s nádechem elegance a okolní aura obohacuje naši mysl i duši. Nebojte se experimentovat a vyjádřit se jedinečným způsobem!

BARVA ROKU 2024 – S ČÍM KOMBINOVAT?

Nyní, když společnost Pantone odhalila Peach Fuzz jako barvu nadcházejícího roku 2024, možná vás zajímá, jak tento nejnovější trend začlenit do vašeho interiéru. Jsme tu, abychom vám pomohli! Tento jemný broskvový odstín lze použít mnoha způsoby. Jste milovníkem tlumených nebo odvážnějších aranžmá? Pro příznivce lehkosti a svěžesti doporučujeme zvolit jemné pastely, jako je mátová nebo růžová, s nádechem složitějšího vzoru. Nezapomeňte na doplňky! Jsou srdcem celé výzdoby! Tato barva bude stejně dobře fungovat na dekorativních polštářích, závěsech a dokonce i na nábytku. Druhým, trochu odvážnějším návrhem je zkombinovat takový jemný pastelový odstín s kontrastní sytou barvou jako je námořnická nebo lahvově zelená. Nadčasový geometrický motiv zde dokonale podtrhne kombinaci odvážnosti a elegance s nádechem pohodlí. Nečekejte! Nechte se unést nejnovějšími trendy a vytvořte si svou vysněnou oázu klidu u vás doma!

Napsat komentář