Nápady a inspirace

Jak vyrobit krabici ve stylu vintage?

Jak vyrobit krabici ve stylu vintage?

Retro styl si nadále udržuje v neochabující popularitě a trvanlivosti jako trend. Kombinuje klasické prvky s moderním pohodlím. Navíc vintage domácí dekor odráží nejen eleganci, ale také ducha svobody a nezávislosti. Tento styl přitahuje lidi hledající jedinečný a charakteristický vzhled svého domova nebo bytu. Takto zdobená krabice může sloužit mnoha způsoby – je praktickým kontejnerem pro ukládání šperků nebo polštářů a zároveň designovým akcentem v dekoraci místnosti. V dnešním příspěvku vám ukážeme, jak snadno a samostatně vytvořit jedinečnou krabici ve vintage stylu pomocí opakovaně použitelných šablon na malování.

Potřebné materiály:

Volitelné:

  • Kolečka pro připevnění,
  • Dekorativní kování,
  • Šrouby a šroubovák.
Jak vyrobit krabici ve stylu vintage?
Jak vyrobit krabici ve stylu vintage?

Jak vytvořit bedýnku ve vintage stylu

Před tím, než začnete malovat design šablony, připravte povrch bedny k malování. Nejprve použijte hrubý brusný papír nebo brusný blok k odstranění větších nedokonalostí. Poté použijte jemnější brusný papír k vyhlazení dřeva. Nyní můžete aplikovat první nátěr barvy na připravený povrch. Při aplikaci můžete také zbarvit barvu, abyste dosáhli starého vzhledu. Tento krok nejen zlepšuje vzhled bedny, ale také pomáhá dosáhnout lepšího konečného efektu, zejména pokud míříte k efektu vybledlé barvy. Poté, co jste šablonu připevnili na bednu, můžete začít malovat. Vyberte barvy ve vhodných odstínech, které efektivně zastoupí zvolený motiv. V projektu z fotografií byla použita šablona “Vintage Champagne”, která je k dispozici v našem obchodě. Poté použijte malířský pásek k umístění šablony na bednu. To vám pomůže ji udržet na místě a zabránit jakémukoli posunu během malování. Jakmile máte svůj design naplánován, můžete pokračovat v malování.

Vytvořte dekorace a přidejte další prvky

Pro aplikaci barvy se skvěle hodí sada houbičkových nebo štětčkových štětců, které jsou také k dispozici v našem obchodě. Začněte aplikováním akrylové barvy na pozadí bedny pomocí většího štětce. Jakmile jsou hotovy hlavní prvky, přejděte k malování detailů, pokud máte nějaké na šabloně. K tomu použijte menší štětec. Po zaschnutí barvy můžete případně opravit drobné nedokonalosti. Jakmile je malba dokončena, nechte bednu úplně vyschnout. V závislosti na tloušťce použitých vrstev barvy může sušení trvat několik hodin. Abychom ochránili malbu a zajistili její odolnost, aplikujte tenkou vrstvu průhledného lakovaného nebo lakovaného laku. Kromě toho zvažte přidání dekorativního kování nebo koleček, pokud jsou k dispozici. Takové prvky nejen dodají bedně dodatečnou atmosféru, ale také ji zpříjemní a usnadní přepravu.

Jak vyrobit krabici ve stylu vintage?
Jak vyrobit krabici ve stylu vintage?

Konečný efekt

Malování bedny pomocí šablon na malování je nejen kreativní a příjemný způsob, jak trávit volný čas, ale také praktický způsob, jak vytvořit funkční a dekorativní prvek interiéru. Můžete ji umístit jak na balkon, vedle pohovky, tak i do obývacího pokoje nebo ložnice. Navíc dekorativní kování nebo kolečka udělají z bedny více mobilní kus, což dále zvyšuje její funkčnost. Tímto způsobem vytvoříte nejen krásnou dekoraci, ale také praktický kus vybavení, který potěší oko a usnadní organizaci doma. Vintage styl neztrácí na popularitě a hodí se na mnoho příležitostí, od neformálních setkání po elegantní prostory, což ho činí spolehlivou volbou pro ty, kteří oceňují jak praktičnost, tak styl. Nezapomeňte, že zdobení prostoru lze provést různými způsoby. V naší nabídce najdete barvy v různých odstínech a štětce ideální pro přesné dekorace. Bez ohledu na styl vašeho interiéru máme široký výběr stylů a designů, které jistě splní vaše potřeby!

Související příspěvky