4 INSPIRACE ART DECO V ŠABLONÁCH

Co si spojujete se sofistikovaným stylem Art Deco? Svěží, zlaté doplňky, vysoce kvalitní materiály, mramor na podlaze nebo na stěně, syté barvy, opakování motivů – tyto a mnohé další prvky charakterizují trend zvaný “umění zdobit”. Tento umělecký směr byl nastolen ve 20. letech 20. století. Jeho umělci se řídili svým tvůrčím instinktem a jediným omezením byla jejich vlastní představivost. Luxus ve stylu art deco je strojem času, který se neustále vrací do výzdoby mnoha bytů a zůstává v srdcích členů domácnosti po dlouhou dobu. Spojení jednoduchých, geometrické forem a harmonie s bohatými ornamenty a barevnými kombinacemi vždy přináší velkolepý efekt. Pro koho bude interiér ve stylu art deco ideální volbou a jak tento trend představit pomocí šablon? Jaké motivy budou nejlepší? Kterou paletu odstínů byste si měli vybrat? Starožitné nebo moderní doplňky? V následujícím příspěvku zodpovíme všechny vaše otázky. Nechte se inspirovat a vneste do svého domova nadčasovost. Zveme vás!

geometrický styl

Design ve stylu art deco

Art Deco se vyznačuje luxusem a nádherou. Vyhovuje tento trend všem? Umělci, kteří vytvářejí tak bohaté motivy, pečlivě propracovávají každý, i ten nejmenší detail, kombinují klasické linie do jedinečných geometrických uměleckých děl. Je to nestandardní geometrie která je nejzřetelnějším znakem tohoto stylu. Čtvercový, krychle, kosočtverce a další obrazce v netradičním provedení mohou dodat klasickému interiéru nádech modernosti. Pro trochu jemnější efekt se vyplatí vsadit na kruhy a půlkruhy. Zaoblené tvary dodávají místnosti lehkost a zároveň zachovávají jedinečnost a luxus stylu art deco. Tento trend se také ideálně kombinuje s přírodními prvky. Velké, poutavé rostlina a tisky v geometrickém vydání dokonale zdůrazní multikulturní povahu tohoto trendu a neomezenou fantazii tvůrců. V naší nabídce najdete širokou škálu šablon, které odrážejí nadčasovost tohoto sofistikovaného stylu. Voština v dětském pokoji? Nebo možná “Gatsby” jako doplněk luxusního obývacího pokoje? Přesvědčte se sami, že interiérový design je neobyčejné dobrodružství!

Barevná paleta Art Deco

Zajímá vás, na co si dát pozor při zařizování interiéru ve stylu art deco? Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí je výběr palety odstínů. Chcete vytvořit světlý, prostorný pokoj s jedinečným akcentem? Nebo možná trochu temnější, tajemnější aranžmá dokonale odráží vaši duši? Široká barevná škála “umění zdobení” vám umožní vytvořit skutečné umělecké dílo. Nestandardní kombinace kontrastních barev jsou neoddělitelným prvkem tohoto sofistikovaného stylu. Vycházejte ze základních odstínů, jako je bílá, béžová nebo výraznější tmavě modrá, vytvoříte tlumené pozadí, ideální pro následné zdobení. Na takovém subtilním základu se můžete vyřádit s dekoracemi! Zlato a stříbrné doplňky jsou vůdčími prvky tohoto bohatého stylu. S pomocí šablon a vhodných nástroje, namalujete jakýkoli geometrický vzor nejen na zeď, ale také na nábytek, závěsy a dekorativní polštáře. Vyblázněte se do zlaté barvy, která dokonale rozzáří celé aranžmá!

Art Deco
Art Deco

Koupelna ve stylu art deco

Chcete velkolepou metamorfózu? Začněte v koupelně! Uspořádání ve stylu art deco vám umožní zachovat jeho funkčnost a zároveň vnést nádech moderny. Neoddělitelnou součástí designu v tak bohatém stylu je exkluzivní, ale také drahý mramor. Existuje levnější alternativa? Přesvědčte se sami! Místo investice do tak drahého materiálu se vyplatí vsadit na šablonu a správnou barvu. Podlahové nebo nástěnné dlaždice? Pomocí šablon obnovíte staré obklady, vdechnete jim druhý život a vaše koupelna získá interiér s duší přímo z 20. let minulého století. Nadčasovost kamenných motivů není jedinou součástí “umění zdobení”. Také ve světě módy a interiérového designu už léta kraluje klasický motiv šachovnice. Kombinace intenzivních, kontrastních odstínů černé a bílé je dokonalým základem pro pozdější bláznivost s doplňky. V tomto případě se vyplatí vsadit na zlaté nebo měděné prvky, které naruší harmonii a vnesou do celé místnosti nádech elegance a luxusu.

Příslušenství ve stylu art deco

Při zařizování interiéru ve stylu art deco hrají nejdůležitější roli doplňky. Umělci tohoto trendu precizně propracovali každý detail, a proto je třeba pečlivě vybírat všechny dekorace. Nejcharakterističtějším ornamentem tohoto trendu je již zmíněný mramor. Tento vzor se bude skvěle vyjímat nejen na podlaze nebo stěně, ale také jako dekorativní prvek na polštářích a závěsech. Za pozornost stojí také materiál, ze kterého jsou závěsy vyrobeny. Samet a hedvábí dokonale zapadnou do interiéru a navíc podtrhnou luxus a eleganci celého interiéru. Zlaté akcenty v podobě klik dveří, nohou židlí a stolů a rámů neobvykle tvarovaných zrcadel jsou skutečnou kvintesencí stylu art deco. Minimalismus v podobě kovových a dřevěných prvků v kombinaci s poutavými dekoracemi dokonale odráží nadčasovost sofistikovaného trendu “umění zdobit”.

Art Deco