DEKORATIVNÍ BETON

Stěny lze uspořádat mnoha způsoby a jediným omezením je naše představivost. Máte rádi nestandardní řešení? A tentokrát pro vás máme něco speciálního! Neomezujte se jen na klasické barvy a štětce. Věřte svým tvůrčím schopnostem! Naše šablony se skvěle hodí také ve spojení s dekorativním betonem nebo dekorativní omítkou. Co to přesně je a v jakém interiéru se dá využít? Čemu byste měli věnovat zvláštní pozornost? Zveme vás k přečtení dnešního příspěvku!

dekorativní beton

Dekorativní beton - vlastnosti

Dekorativní beton – co stojí za to o něm vědět? Jedná se o speciální sádrovou hmotu, s níž vytvoříte jedinečný dekor na jakémkoli povrchu. Koneckonců nejen hladké stěny vypadají elegantně a šik. Použití betonu je oproti zdání hračka a samotná hmota má mnoho výhod. Mají vaše stěny choulostivé dutiny, které běžná barva nedokáže zakrýt? Dekorativní beton je snadný způsob, jak ho obnovit! Tloušťka této konstrukce vám umožní opticky vyrovnat všechny nerovnosti na stěně. Za zmínku stojí také odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Beton je odolný vůči jakémukoli mechanickému poškození, takže jej můžete bez obav používat na zahradě. Největšími přednostmi tohoto výrobku jsou rozhodně odolnost v kombinaci s estetikou. Chcete získat úžasný vzhled interiéru, aniž byste museli najímat profesionály? Dekorativní beton je vše, co potřebujete!

Do jakých interiérů se hodí?

Dekorativní beton je materiál, který si získává oblibu mezi interiérovými designéry. Jeho syrový, drsný a industriální vzhled dodává místnostem moderní charakter. Dekorativní omítka se bude skvěle vyjímat jak v ložnici nebo obývacím pokoji, tak v koupelně. Je však třeba mít na paměti, že jeho použití by mělo být pečlivě promyšleno, aby místnost nepřeplnil. Loftové uspořádání interiéru doplní dřevěné trámy a červené cihly, které navíc vnesou do interiéru nádech nadčasovosti retro trend. Takový syrový vzhled stojí za to oživit doplňky. Zde se budou hodit silné deky, závěsy, dekorační polštáře a další textilie. Použijte orientální motivy a výrazné barvy pomocí šablon a barev. Takové jedinečné uspořádání nikoho nenechá lhostejným!

dekorativní beton
dekorativní beton

Nejoblíbenější vzory

Zdaleka největší výhodou šablon a dekorativního betonu jsou nekonečné tvůrčí možnosti. Vzhled stěny lze dokonale přizpůsobit charakteru celého interiéru. Jaké vzory se nejlépe hodí k betonu? Každý den od vás dostáváme fotografie z realizace našich šablon vyrobených pomocí dekorativní omítky. Drtivá většina z vás se rozhodne kombinovat ji s mandala motiv. Kombinace orientální Vzory s takovou syrovou hmotou na stěně jsou jedinečným řešením, které dodá každé místnosti originální charakter. Exotický design je především preciznost a bohatost barev. Kromě mandal obsahuje také tropické rostlinné prvky a modernější, geometrické složení. Tato neokázalá dvojice vám umožní dosáhnout mimořádného efektu, který upoutá pozornost a potěší každého hosta.

Jak položit dekorativní beton?

Největší výhodou dekorativní omítky jsou rozhodně neomezené tvůrčí možnosti. Výroba šablony s ním je jednodušší, než se na první pohled může zdát, díky čemuž navíc ušetříte za najímání profesionálů. Nejdůležitějším krokem při vytváření dekorace je důkladné očištění povrchu od veškerých nečistot. Pak budeme mít jistotu, že náš dekor dobře drží. Existuje mnoho způsobů použití dekorativního betonu na šablony. Výběr jedné z nich závisí pouze na tom, jakého konečného výsledku chcete dosáhnout. Nejčastěji volíte tu, která spočívá v nalepení šablony na povrch a nanesení hmoty. Pak bude vzor namalovaný na stěně vypouklý. Dalším způsobem je otisknout šablonu do předem naneseného materiálu. Zvolený vzor pak vypadá neobvykle a je ještě poutavější. Před zahájením prací je vhodné se seznámit s podrobnými informacemi o pokyny.

dekorativní beton

Napsat komentář