DEKORATIVNÍ OMÍTKY. JAK POUŽÍVAT ŠABLONU?

Krok za krokem vám ukážeme, jak vyrobit neobyčejnou dekoraci, která může zdobit nejen stěnu! Vyrobíme ji pomocí malířské šablony z knihy Nakleo Single Collection série a dekorativní omítky, jako podklad budou použity dřevěné desky. Naše instrukce vás budou přímočaře provázet vaší prací. Doufáme, že se nám s jeho pomocí podaří rozptýlit veškeré pochybnosti týkající se této metody výzdoby interiéru a přesvědčit vás, že to není tak těžké!

DEKORATIVNÍ OMÍTKY. JAK POUŽÍVAT ŠABLONU?

Jaké nástroje potřebujeme k namalování vzoru z malířské šablony?

  • Šablona pro malování Nakleo
  • jemnozrnný brusný papír
  • lak na dřevo
  • dekorativní omítka
  • stěrka na barvu
  • maskovací páska
  • plochý štětinový kartáč
DEKORATIVNÍ OMÍTKY. JAK POUŽÍVAT ŠABLONU?
PŘÍPRAVA

PŘÍPRAVA SUBSTRÁTU

Před zahájením práce s malířskou šablonou si připravte potřebné materiály a nástroje. Nejprve byste měli očistit povrch, na kterém chcete vytvořit vzor, a jemně jej obrousit jemnozrnným smirkovým papírem. Následně povrch pokryjte vrstvou laku na dřevo. Takto dobře připravený substrát byste měli nechat uschnout. Pokud použijete hotovou dekorativní omítku, nemusíte se starat o další přípravu - výrobek můžete začít nanášet hned po otevření balení.
TISK

PŘIPEVNĚNÍ ŠABLONY

Před připevněním šablony si připravte několik kusů maskovací pásky a mějte je nejlépe po ruce. Umístěte výrobek na vybraný povrch a nastavte jej do správné polohy. Jakmile se rozhodnete, že je poloha správná, opatrně připevněte šablonu pomocí předem připravené pásky. V tomto případě nedoporučujeme používat lepidlo ve spreji - mohlo by zničit výsledný efekt.
DEKORATIVNÍ OMÍTKY. JAK POUŽÍVAT ŠABLONU?
DEKORATIVNÍ OMÍTKY. JAK POUŽÍVAT ŠABLONU?
IMPLEMENTACE

NANÁŠENÍ OMÍTKY

Po přiložení šablony začněte nanášet hmotu. Pokryjte jím celou plochu vzoru tak, aby nezůstala žádná prázdná místa. Čím silnější je nanesená vrstva, tím je vzor vypouklejší. Jakmile se rozhodnete, že je vzor řádně pokryt hmotou, můžete začít šablonu odstraňovat. Postupujte jemně, abyste nerozmazali nanesenou strukturu. Při tomto postupu může dojít k drobným protahováním nebo dutinám betonu a zubatým hranám na povrchu omítky, ale v tu chvíli byste neměli provádět žádné opravy. Celý povrch nechte zaschnout.
ZLEPŠENÍ

ÚPRAVA VZORU

Jakmile zjistíte, že je hmota dostatečně zpevněná, můžete nežádoucí prvky obrousit a hrany vyhladit smirkovým papírem. Nakonec očistěte dekor - můžete k tomu použít jakýkoli kartáč nebo nějaký plochý. Případně můžete vzor vymalovat libovolnou barvou - v tomto případě se jistě osvědčí naše akrylové barvy.
DEKORATIVNÍ OMÍTKY. JAK POUŽÍVAT ŠABLONU?
DEKORATIVNÍ OMÍTKY. JAK POUŽÍVAT ŠABLONU?