3 GEOMETRICKÉ INSPIRACE V MALÍŘSKÝCH ŠABLONÁCH

Jste dobrodružný člověk, plný energie, nebojíte se výzev a chcete změnit svůj interiér? Stačí trocha fantazie, barevné variace a vhodné geometrické vzory! Tento trend se vyznačuje nejen modernismem, ale také bláznivým a nadčasovým retro stylem. Detaily a geometrické, symetricky uspořádané tvary na stěně vytvářejí neobvyklý 3D efekt a opticky zvětšují celou místnost. Zařízením interiéru v takovém odvážném stylu mu dodáte nejen svěžest a modernost, ale také dráp a originalitu, což nepochybně každého potěší. Základem tohoto trendu jsou především klasické a tlumené barvy, jako je bílá a béžová. Stojí však za zmínku, že barvy mají velký vliv na naši náladu a spolu s geometrickými obrazci podnítí představivost každého. Je však pravda, že najít zlatou střední cestu při výběru správných barev je pro mnoho lidí obtížné, proto se vyplatí vsadit na jemnou, klasickou bílou. Takový subtilní základ se ideálně ocitne v kontrastu s bláznivými, výraznými odstíny a spolu se symetrickým lineárním vzorem dodá vašemu domovu nádech bláznivosti v kombinaci s elegancí.

geometrický styl

Geometrické tvary ve starověkém Řecku

Počátky tohoto trendu sahají až do starověkého Řecka. Byli to právě tamní umělci, kteří začali překonávat staré tradice a názory a otevřeli si dveře k vyjádření prostřednictvím umění a vlastních uměleckých schopností. Tehdy se východiskem staly základní geometrické útvary, jako jsou vlnovky, kruhy a trojúhelníky. Taková výrazná změna nejenže iniciovala nový styl, ale také zcela změnila způsob, jakým bylo Řecko vnímáno. V pozdějších fázích vývoje tohoto trendu začali umělci rozbíjet jednoduché lineární vzory do složitějších a komplikovanějších. Tehdy začali reflektovat své myšlenky vytvářením stále bohatších a expresivnějších děl. Tento nadčasový trend je dnes dokonalým mezistupněm mezi moderností a modernismem v interiérovém designu. Klasické linie, základní geometrické obrazce nebo trochu bláznivější šestiúhelník dodají vašemu interiéru eleganci a půvab. Hledáte dokonalý způsob, jak se vyjádřit? Inspirujte se starožitným uměním, zařiďte své čtyři stěny nově a vyjádřete své emoce originálním a nadčasovým způsobem! S našimi šablonami vyzdobíte každý prvek ve svém domě za nízkou cenu!

Geometrické vzory ve stylu art deco 20. let 20. století

Multikulturnost a elegance, které se projevují ve stylu art deco, se přímo dokonale snoubí s nadčasovými geometrickými vzory. Bohatý design, detaily a geometrické tvary jsou neodmyslitelnou součástí kombinace těchto dvou trendů, které spolu tvoří harmonický celek. Pro tento styl je charakteristický důraz na detail, symetrii a bohatou kompozici, což znamená, že si každý najde design vhodný pro sebe. Obě stránky klasický, banální motivy a další složité dodají místnosti originální charakter a rozbijí nudu. Geometrické tvary navíc působí 3D dojmem, takže se celá místnost zdá být mnohem větší. Za zmínku stojí také to, že v tomto umění zdobení vládnou jak jemné, tak výraznější barvy. Podle toho, pro jaký odstín se rozhodnete, si vyberete dokonalé doplňky. Zvolíte neutrální barvy v kombinaci se zajímavými a sofistikovanými doplňky? Nebo snad pro živé odstíny a tlumenější prvky? Nezáleží na tom, co si vyberete! Nadčasové geometrické vzory se hodí do každého interiéru!

geometrický styl
geometrický styl

Geometrické abstrakce

Geometrie je uspořádání čar a různých tvarů v daném prostoru. Abstrakce je naopak o realizaci vlastních myšlenek nestandardním způsobem. Kombinace těchto dvou myšlenek nám umožňuje vyjádřit naše emoce pomocí fantazie, libovolných barev a náhodných, nepravidelných vzorů. A co víc, písmena dokonale zapadají do bohatých geometrických kompozic. Nezapomeňte se s nimi bavit! Záleží jen na vás, zda je uspořádáte vertikálně, horizontálně nebo třeba vzhůru nohama. Právě díky vlastnímu uspořádání dosáhnete požadovaného efektu a vytvoříte abstraktní mistrovské dílo na vlastní stěně. Tento moderní trend překonávají především dvě barevné škály: pastelová a neonová. Vlastní postavy plné jemných barev dodají místnosti jemnost a lehkost. Fluorescenční odstíny, jako je modrá, neonově žlutá nebo zelená, zase rozhodně oživí interiér a zkombinují modernismus s nádechem bláznivosti. Sada pastelové nebo neonové barvy? Písmena, jemné geometrické vzory nebo snad ty bláznivější? V naší nabídce najdete vše, co potřebujete k zařízení interiéru v modernistickém stylu! Popusťte uzdu své fantazii a vytvořte abstrakci, která nadchne každého!