6 způsobů, jak vytvořit marocký styl pomocí opakovaně použitelných šablon

Království luxusu, bohaté zdobení, neobvyklé geometrické vzory, směsice barev – tyto a mnohé další prvky tvoří honosný marocký styl. Prvky přímo ze srdce Španělska, Francie, Afriky a mnoha dalších zemí vytvářejí nádherný, jeden z nejbarevnějších trendů. Kombinace geometrické mozaiky na stěně s intenzivními odstíny výrazně oživuje místnost a jasné středomořské nebo africké akcenty dodávají celému interiéru nenapodobitelný charakter. Uspořádání v tomto stylu dokonale doplňuje bujná vegetace, přírodní prvky a bohatě zdobený, obvykle dřevěný nábytek. Detaily v podobě lesklých prvků – zlaté a stříbrné – budou dalším, dokonale ladícím doplňkem. V naší nabídce najdete široký výběr designových doplňků, díky nimž ve svém bytě v mžiku probudíte marockou atmosféru. Stěny, nábytek, textilie, oblečení, obklady, doplňky – tento luxusní styl najde své uplatnění všude. Exotický duch se uplatní v každém interiéru, klasickém i moderním, a díky tomu nebude výzdoba vašeho domova nikdy podezřelá z nudy.

Marocký styl

Marocké vzory stěn

Nejčastějším místem pro vyplňování vzorů pomocí šablon je samozřejmě zeď. Právě díky obrovské ploše jsme schopni přenést celou kompozici z představ do reálného světa. Charakteristické marocké motivy jsou velmi oblíbené mezi milovníky bohatých ornamentů, nerovnoměrné geometrie a směsice barev. Proto při zařizování interiéru tak nádherným způsobem volíme poutavý design na stěně a decentní doplňky a jemné akcenty vytvářejí tlumené, ale zároveň výjimečné uspořádání. V naší široké nabídce najdete výběr opakujících se vzorů v marockém stylu, díky nimž budete moci vybraný motiv ztvárnit na celé stěně. Jedná se o dokonalý způsob, jak dosáhnout tapetového efektu za nízké finance. Přemalováním stejného vzoru další menší barvou na nábytek nebo dekorativní prvky vytvoříte ucelený a harmonický prostor v celé místnosti.

Malování nábytku

Již dlouho je známo, že marocký styl se od mnoha jiných liší především množstvím dekorací. Proto se mnoho lidí rozhodlo neomezovat se pouze na aranžování stěn, ale zaměřit se také na luxusní nábytkové ozdoby. Pomocí šablon, barev a správných nástrojů můžete vyzdobit jakýkoli povrch. Jak víme, marocké motivy obsahují řadu velmi detailních prvků. K vyplnění takové šablony, zejména na nábytek, se pak skvěle hodí štětce z tvrdých přírodních štětin, díky nimž přesně vyplníte každý, i ten nejmenší detail. Výběr odstínu nebo typu barvy závisí pouze na vás. Marocká výzdoba však může být až příliš ohromující, proto si dejte pozor, abyste to s ní nepřehnali. V případě takového neobvyklého stylu budou skvěle fungovat i nerovnoměrné, propracované řezby ve starém dřevěném nábytku, které zajistí jejich autenticitu a syrový vzhled, dokonale ladící s bohatě zdobenou stěnou.

Marocký styl
Marocký styl

Textilie a tkaniny

Dalším povrchem, na kterém můžeme odvážně reprodukovat šablonu, jsou textilie. Díky tomuto originálnímu kroku můžete zatraktivnit i to nejbanálnější a nejklasičtější tričko a také dát druhý život starému, kvalitnímu tričku. Díky nim nahradíte nudné ozdoby v obývacím pokoji bohatě zdobenými závěsy a polštáři. Nemáte nápad na dárek k narozeninám? Šablona najde svůj účel i v tomto případě! Nákup hladkého bavlněného povlečení a jeho zdobení nenapodobitelným marockým vzorem je skvělým nápadem na jedinečný dárek, který vaše blízké jistě potěší, a proces jeho tvorby přímo od srdce bude čistým potěšením. Na našich webových stránkách najdete také sadu houbových štětců 5 různých velikostí, které jsou ideální pro vyplňování šablony na tak měkkém a jemném povrchu.

Použití marockých vzorů dlaždic

Marocký design se uplatnil také na obkladech, od keramických a mozaikových až po betonové desky. Takto bohaté akcenty se hodí do každého interiéru. Moderní minimalistická kuchyně získá originální charakter díky bohatým ozdobám obkladů nad linkou a neobvyklému designu na podlaze. Marocké motivy se v koupelně dobře uplatní i jako neobvyklý rám zrcadla a barevné nadčasové vzory nad vanou vytvoří jedinečnou relaxační zónu. Použitím venkovních barev a vhodnou ochranou můžete vytvořit originální atmosféru i před svým domem. Balkon nebo terasa obložená dlaždicemi plnými bohatých ornamentů a barevných mozaik jistě každého nadchne a vy se budete moci donekonečna chlubit vlastnoručně vyrobeným dílem. Podívejte se na naši nabídku, vyberte si svůj oblíbený design a vyzdobte si celý dům v marockém stylu!

Marocký styl
Marocký styl

Výběr správných barev

Rozmanitá paleta odstínů je jedním z nejrozpoznatelnějších rysů marockého stylu. V tomto nádherném trendu vládnou teplé odstíny ohnivých západů slunce, jako je hořící červená, oranžová a dokonce i bordó. Detaily v podobě lesklých prvků – zlatých nebo stříbrných – budou doplňkem, který skvěle doplní takový honosný interiér. Poměrně neobvyklou, i když v tomto stylu často se vyskytující kombinací je směs teplých a studených barev. V této roli nejlépe funguje kombinace zelené a modré barvy. Při tvorbě takto bohaté kompozice byste měli zachovat střídmost, řídit se intuicí a najít nesmírně důležitou “zlatou střední cestu”. Málokdo však ví, že tento trend má i druhou, tlumenější paletu odstínů. Pískové, bílé nebo šedé odstíny spolu s bláznivými doplňky a zajímavými vzory dobře zapadají do takového luxusního stylu. Rozhodněte se, která barevná verze bude lépe vyhovovat vašemu vkusu. Začněte s nenapodobitelnými vzory na stěnách a zdobením textilií a nábytku. V neposlední řadě doplňte celé aranžmá jedinečnými dekoracemi.

Nezapomeňte na příslušenství

Zařízení místnosti v honosném marockém stylu by nebylo možné bez vhodných dekorativních prvků. Vždyť právě detaily dotvářejí celý interiér a navíc podtrhují jeho jedinečný charakter. Vzorované, kontrastní koberce a rozptýlené podlahové polštáře se skvěle hodí pro tento nádherný trend. Takové dekorace můžete zdobit také pomocí šablon a barev. Vyplatí se také vsadit na barevné mozaiky, které zavěšené na stěně budou navíc odrážet tuto jedinečnou atmosféru. Marocký leitmotiv lze také zdůraznit použitím ažurových nebo kovových lamp, geometrických luceren a vonných svíček. Celé aranžmá skvěle doplní květiny ve velkých barevných květináčích a keramické nádoby, které mohou sloužit nejen ke každodennímu použití, ale také jako ozdoba vystavená na zdi.

Marocký styl