4 kreativní způsoby použití opakovaně použitelné šablony mandaly

Motiv mandaly pochází z antiky. Právě tehdy se tento vzor navždy usadil v srdci hinduistické tradice. Znamená především umělecký tvar uzavřený v kruhu nebo oblouku. Samotný střed těchto mystických kreseb odráží člověka, který je středem všeho, a to, co je kolem, je svět, který ho obklopuje. Základní formu těchto vzorů často tvoří geometrický čtverec, který symbolizuje nejen čtyři světové strany, ale také vše, co je lidské. Je znamením dokonalosti a jednoty. První zmínky o jeho existenci se sice objevily v Indii, ale motiv založený na kruhu, oblouku nebo jiném symetrickém obrazci se objevil již na samém počátku lidské kultury. Svěží mandala se dostala téměř do všech koutů světa. V současné době se takový symbolický design používá na mnoha úrovních, zejména při výzdobě interiérů. Amulet a lapač snů v ložnici? Tibetský symbol života v obývacím pokoji? Nebo možná Mayský kalendář? Rozhodněte se sami a vytvořte jedinečnou atmosféru v celém domě!

Šablony mandaly

TERAPEUTICKÁ SYMBOLIKA MANDALY

Obrovský terapeutický účinek mandaly je znám v mnoha částech světa. Tento nadčasový design dokonale rozvíjí představivost. Proto se vyplatí umístit ji do dětského pokoje a navíc ho nechat, ať si šablonu vyplní samo. Proces tvorby pomáhá nejen vyjádřit myšlenky a pocity, ale má také uklidňující účinek na naši duši. Tajemný kruh obsažený v mandale navíc umožňuje vnitřní zklidnění a navrácení rovnováhy. Spontánnost a svoboda při výběru odstínů navíc podněcují naši kreativitu. Nechte se unést svou fantazií a vytvořte skutečnou změť barev! Design pocházející z hinduistické kultury nachází svůj smysl také v meditaci. Tento symbolický motiv plný tlumených barev vám pomůže očistit tělo od všech špatných emocí. Je gymnastika nedílnou součástí vaší každodenní rutiny? Sázka na libovolný mandala vzor ve vaší ložnici a vytvořte si doma malý jógový salónek! Zhluboka se nadechněte, chvíli zadržte dech a získejte vnitřní klid po náročném pracovním dni!

NEMALUJTE CELÝ VZOR

Mandala s bohatými detaily je známá po celém světě. Tento vzor se uplatňuje na mnoha úrovních, od meditace až po interiérový design. V případě takto detailního motivu byste neměli sázet na tzv. “celkový vzhled”. Měli bychom se řídit známou umírněností a intuicí. Chcete si doma vytvořit skutečnou oázu klidu, aniž byste zahltili celý interiér? Vsaďte na svůj oblíbený design mandaly a tlumené barvy! Velkolepého efektu dosáhnete také vyplněním šablony omítkou, betonem nebo jinou dekorativní hmotou. Získaná surová kompozice, která působí úžasným dojmem nízkého reliéfu, se jistě hodí do každého interiéru. Chcete-li jemně doplnit celé uspořádání, můžete na nábytek nebo dekorační polštář přemalovat pouze polovinu, čtvrtinu nebo jinou část vzoru. Pak získáte ucelenou a harmonickou kompozici v celé místnosti. Barva? Šablona? Nástroje? V naší bohaté nabídce najdete vše, co potřebujete! Nechte se inspirovat a vytvořte si vlastní relaxační zónu.

Šablony mandaly
Šablony mandaly

POUŽÍVAT RŮZNÉ TECHNIKY

Největší výhodou šablony je určitě barevná volnost a nekonečné tvůrčí možnosti, proto je nejčastěji volenou metodou dekorace a renovace interiérů. Klasické vyplnění šablony barvou vždy přináší úžasné výsledky! Akryl, fluorescenční nebo třpytivá barva? Volba je na vás! Na stránkách kartáče z přírodních štětin vám pomohou přesně reprodukovat vybranou mandalu, a navíc budete moci malovat na všechna těžko dostupná místa. Pro ty odvážnější, kteří se nebojí výzev, máme i jiné, trochu kreativnější řešení. Na našich webových stránkách najdete návod které vám krok za krokem pomohou vytvořit jedinečnou kompozici pomocí dekorativní omítky nebo betonu. Realizace takového díla je navzdory zdání dětsky jednoduchá a dechberoucí efekt nízkého reliéfu jistě potěší každého. Neotřelá dekorativní hmota dokonale ladí se starobylými motivy mandal a vnese orientální ráz do každého interiéru.

NEJEN STĚNY

Stěny nejsou jedinými, ale nejčastěji zdobenými plochami, které s použitím šablon vypadají vždy velmi efektně. Tato metoda zdobení interiérů je také ideální pro dekoraci podlah, od keramických až po betonové desky. S vybraným motivem mandaly, venkovní barvou a vhodnou ochranou můžete vytvořit jedinečnou orientální atmosféru i před svým domem. Balkon nebo terasa plná symbolických, dechberoucích vzorů jistě upoutá pozornost každého. Šablony nacházejí uplatnění také v případě textilu a oděvů. Aztécké uspořádání na stěně dokonale doplní dekorativní závěsy nebo polštáře a hladké houbové štětce vám pomohou přesně přemalovat design na tak měkký povrch. Stejně dobře vypadá i zdobený dřevěný nábytek nebo dekorace na stěnách, které dodají jedinečnou atmosféru i těm nejnáročnějším interiérům.

Šablony mandaly