4 tipy, jak dát dlaždicím druhý život pomocí opakovaně použitelných šablon

Chcete odstranit staré, nemoderní obklady a uspořádat celou místnost podle svých představ? Nebo jste možná zahlceni jejich barevností a chcete jim dát druhý život? Jak víme, výměna obkladů je nejen časově náročná, ale vyžaduje také větší finanční prostředky. Před zahájením renovace je však vhodné důkladně zkontrolovat stav dlaždic. Pokud jsou pevné a nepoškozené, budou šablony určitě trefou do černého! Díky nim můžete levně a rychle obnovit staré obklady a vytvořit si vlastní kompozici v jakémkoli stylu. Kromě toho vám jejich snadné použití umožní vyrobit si je sami, takže nebudete muset utrácet peníze za žádného odborníka. Vsadíte na klasické černobílé vzory? Nebo se možná zblázníte do výjimečného motivu různými barvami? Potřebujete jen dobře sladěný design, barvu v oblíbených barvách a vhodně zvolené nástroje. Podívejte se na naše webové stránky, inspirujte se a zařiďte si celý domov ve svém vlastním stylu!

Šablony na dlaždice

IMITACE DLAŽDIC

Dlaždice jsou nadčasovým řešením při zařizování podlahy i stěn. Chcete je mít doma, ale nemáte dost peněz na nákup všech potřebných materiálů? Pokud chcete trochu snížit výdaje a zároveň se neomezovat pouze na jeden vzor, řešení, které vás napadne, je zcela zřejmé – imitace dlaždic. Je to trend, který se nadobro usadil v srdcích tvůrců vlastního prostoru a těší se neutuchající oblibě. Tento typ šablony vám dává neomezené možnosti tvorby a cena, která je rozhodně atraktivnější než u klasických obkladů, vám umožňuje vybrat si více než jeden vzor a velikost. Další výhodou je skutečnost, že jeho použití nevyžaduje žádné speciální dovednosti ani nástroje. Proto si nemusíte najímat žádného odborníka a výroba vzoru bude hračka a příjemná záležitost. Když se rozhodnete pro šablonu, otevřete dveře do světa obloženého dlaždicemi. Stačí trocha ochoty a představivosti.

NEJEN STĚNY

Stěny nejsou jedinými, ale nejčastěji zdobenými plochami, které s použitím šablon vypadají vždy velmi efektně. Své uplatnění našly také při natírání podlah, od keramických dlaždic až po betonové desky. Již dlouho víme, že povrch, po kterém se pohybujeme, je náchylný k poškození. Měli byste však pečlivě zvážit, zda je nutné staré obklady odstranit a instalovat nové. Pokud nemají žádné promáčkliny a poškozena je pouze vrchní barevná vrstva, máme pro vás mnohem jednodušší a levnější řešení! Přemalování šablony zabere jen několik okamžiků a díky její trvanlivosti budete moci stejný design reprodukovat mnohokrát s použitím jednoho archu. S dodatečnou podlahovou krytinou s ochranným lakem se budete moci z obnovené dlažby těšit delší dobu. Navíc se nemusíte omezovat jen na vnitřní změny. Dlažba před domem nebo na balkoně je nejpraktičtějším způsobem uspořádání vnějších ploch. S vybraným motivem, venkovní barvou a vhodnou ochranou proti dešti získá vaše terasa jedinečný charakter. Stejně dobře vypadají i dřevěné povrchy zdobené vzory, například nábytek nebo nástěnné dekorace, které dodají i těm nejnáročnějším interiérům jedinečnou atmosféru.

Šablony na dlaždice
Šablony na dlaždice

RŮZNÉ STYLY

Největší výhodou dekorace interiéru pomocí šablon je určitě obrovský výběr vzorů a možnost realizace individuálního pojetí. Proto jsou ideálním řešením pro levnou renovaci starých a nemoderních obkladů. Moderní geometrické kompozice se jistě hodí do uspořádání domu nejen v moderním stylu, ale dokonale zapadnou i do nadčasového retro motivu. Naše kolekce zahrnuje také širokou škálu designů inspirovaných teplým a barevným Španělskem. Kombinací několika z nich můžete vytvořit skutečnou iberskou mozaiku. Tradiční čínské motivy zase vnesou do vašeho pokoje nádech šílenství a doprovodné intenzivní odstíny výrazně podnítí kreativitu každého člena domácnosti. Retro styl, barevné Španělsko nebo efektní ozdoby? Nebo snad elegantní a vkusné geometrické vzory? Rozhodněte se sami a vytvořte si svou vlastní vysněnou kompozici!

RŮZNÉ TECHNIKY

Šablony lze použít pro různé techniky zdobení. Nejčastěji voleným a zároveň stejně půvabným efektem je klasické vyplnění vzoru barvou. Při tomto druhu malování můžete vyzkoušet různé produkty, například akrylové, třpytivé nebo fluorescenční barvy – podle toho, kde malujeme a jakého efektu chceme dosáhnout. V případě vytváření imitací obkladů se však skvěle hodí dekorativní omítka nebo beton. Tento úkol je jednodušší, než se zdá, a na našich webových stránkách najdete podrobné informace na adrese návod jak krok za krokem vyrobit takový jedinečný a kreativní ornament. Díky tomu vytvoříte úchvatné dílo, které bude na vaší zdi působit jako basreliéf. K vytvoření kompozice, která potěší každého, vám stačí výjimečný vzor, vhodné nástroje a nekonečná síla představivosti.

Šablony na dlaždice