4 tipy na design v tropickém stylu pomocí opakovaně použitelných šablon

Plameňáci, ananas, bambus, banánové listy nebo monstery – to jsou vzory, které nelze přehlédnout při zařizování interiérů ve svěžím tropickém stylu. Tento trend vládne v srdci mnoha dekorací již několik let. Vyznačuje se především velkým množstvím přírodních prvků a zelená je barva, která – v tomto případě – vždy najde své uplatnění. Paleta tropických odstínů je velmi rozmanitá. Od výše zmíněné zelené přes béžovou a hnědou až po intenzivní růžovou a žlutou. Největší výhodou šablon je naprostá volnost při výběru odstínů. Který z nich si vyberete, záleží jen na vás. Nezapomeňte také, že klíčem k harmonickému a jednotnému uspořádání celé místnosti jsou vhodné doplňky. V tomto exotickém stylu najde své místo dřevěný nábytek a rostliny ve velkých masivních květináčích. Podívejte se na naši nabídku, inspirujte se a pozvěte teplé dny k sobě domů!

Tropický styl

TROPICKÉ TVARY, PRVKY A VZORY

Exotická příroda, listnaté motivy, dřevěné prvky a živé barvy – to je přesně to, co si spojujeme s jedinečným tropickým stylem. Je to sotva zlomek toho, co s tímto nadčasovým trendem souvisí. Kulaté koberce z přírodních vláken nejenže vnášejí do interiéru východní atmosféru, ale díky jejich příjemnému dotyku je chůze naboso čistým potěšením. Vyplatí se také obléknout klasické, ale bláznivé orientální vzory. Banánové listy, plameňáci, palmy a bambusu liány jsou jen částí toho, co najdete v naší široké nabídce. Pokud se však rozhodnete pro jemnější akcent teplých tropů, zvolte zvlněné linie, které na rovné ploše vytvářejí dojem zvlněného oceánu v odstínech modré a v odstínech béžové – duny a prosluněná pláž. Takto upravenou stěnu skvěle doplní doplňky inspirované tropickým podnebím. Figurky ve tvaru plameňáka nebo plameňáka papoušků, stejně jako gázové, světlé závěsy a pastelové polštáře budou pro tuto roli ideální. Pro zdůraznění teplého charakteru interiéru zvolte dřevěný nábytek, bambusové prvky a zelenou vegetaci. Máte nějaké suvenýry z dovolené? Mušle a další pobřežní prvky jsou neodmyslitelnou součástí tropů. Neschovávejte je ve skříni! Pochlubte se jimi a vzpomínejte na nezapomenutelné okamžiky z cesty každý den!

VÝBĚR TROPICKÝCH BAREV

Jedním z nejcharakterističtějších rysů tropického stylu je dobře známý zelený odstín, který se v tomto trendu vždy obhájí. Kombinace této barvy se staromódním dřevěným nábytkem je klasikou, kterou nelze při zařizování interiéru v takové jedinečné atmosféře přehlédnout. Exotický styl dobře vystihují i pískové odstíny, které spolu s drsným povrchem koberce, závěsů nebo dekoračních polštářů dodají každému interiéru nádech havajského akcentu. Tropická barevnost je velmi rozmanitá. Kromě dominantní zelené, hnědé nebo béžové barvy zahrnuje i další, více… živé odstíny. Nebojte se experimentovat! Čím vyšší je sytost barev, tím lepšího a efektnějšího efektu dosáhnete. Popusťte uzdu fantazii a vyřáděte se s motivem růžového plameňáka, oranžového ananasu nebo divokého tygra na stěně, který jistě oživí každý interiér a dodá mu exotickou atmosféru. Vyplňování šablon v tomto tlumenějším, jemnějším zbarvení bude jistě snazší s pomocí “Tropical Desire” sadou barev. Na druhou stranu, pokud se rozhodnete pro bláznivější kompozici, v naší nabídce najdete také sadu živých odstínů, které vám nepochybně pomohou vytvořit ostrovní atmosféru v jedinečném stylu!

Tropický styl
Tropický styl

NÁMOŘNÍ MOTIVY

Vracíte se k nádherným okamžikům z vašich námořních dobrodružství? Nečekejte a pozvěte si dovolenou do svého interiéru! Zařídit obývací pokoj v tropickém stylu bude trefa do černého! Jeho široká škála barev zahrnuje kromě již zmíněných odstínů zelené, béžové a dřeva také nadčasovou azurovou. Tato barva s banánové listy, béžové mušle a pískovými odstíny dekorací jistě vytvoří harmonický a soudržný celek. Medúzy, mořské želvy a mořští koníci jsou také neodmyslitelnou součástí mořské fauny a podmořský svět bude navíc zvýrazněn kotva a plachetní uzly, které celému pokoji dodají jedinečný mořský ráz. Máte rádi tropy a cestování po moři? Exotický styl a vodní vzory vás jistě osloví! V naší nabídce naleznete nejen široký výběr vzorů, ale také sady barev s různými barvami odstíny modré, od pastelové až po tmavě tmavě modrou, díky nimž vytvoříte jedinečnou pobřežní atmosféru.

BUJNÁ VEGETACE

Vhodně zvolená vegetace je klíčem k bujnému tropickému stylu. Listy monstery nebo motivy banánových stonků jsou nedílnou součástí každého interiéru inspirovaného horkým létem v Thajsku. A co si nejvíce spojujeme s tropy? Palmy samozřejmě! Tato rostlina je “must have” při zařizování domu v tak charakteristickém stylu. Svěží přírodní prvky najdou uplatnění doslova všude. Vyzdobit interiér pomocí šablon je skvělý nápad. Banánové a monsterové listy, palmy – tyto a mnoho dalších motivů najdete v naší široké nabídce. Smíchejte je všechny a vytvořte jedinečnou kompozici po celé stěně. Díky vlastnoručně vyrobené tapetě bude váš obývací pokoj zcela prostoupen horkými tropy. Šablony se dobře hodí i na nábytek, zejména na ten z bambusového dřeva. Menší vzory, jako např. ananasy nebo žáby, dokonale doplní celé aranžmá a navíc podtrhnou exotickou atmosféru celé výzdoby. Abyste tuto jedinečnou atmosféru ještě více podtrhli, stojí za to umístit na balkon nebo terasu porostlou břečťanem. Vaši hosté pak budou moci obdivovat jedinečný styl celého interiéru již od vstupu.

Tropický styl