4 VINTAGE INSPIRACE V ŠABLONÁCH

Chcete osvěžit svůj interiér a vrátit se do minulosti na vysoké úrovni? Vintage trend dokonale vyhoví vkusu každého milovníka historie a originálních aranžmá. Pokud se rozhodnete pro retro uspořádání, vytvoříte jedinečný interiér s duší. Jakou barevnou paletu a vzory zvolit? Vyplatí se zbavit starého nábytku a investovat do nového? Správně vystavené staré prvky z té doby dokonale podtrhnou charakter celého interiéru. V dnešním příspěvku zodpovíme všechny vaše otázky. Zveme vás!

vintage

ZPĚTNÝ ODKAZ

Retro trend je ideální volbou pro milovníky originálních a moderních kompozic. Koneckonců díky vintage můžete snadno spojit ceněnou minulost s nádechem moderny. Aranžmá v tomto stylu si obvykle vybírají mladí lidé, které fascinuje historie a chtějí si vytvořit jedinečný interiér s duší. Leží vám v garáži nebo na půdě starý nábytek z 50., 60. a 70. let? Nevyhazujte je! Restaurování komody je ideální způsob, jak získat originální kus nábytku za nízkou cenu. S použitím smirkového papíru, vhodného laku chránícího povrch, barvy a šablony změníte památeční vitrínu své babičky k nepoznání! Zastaralý nebo stylizovaný jako starý, nový nábytek je tím quintessence nadčasového retro stylu.

VINTAGE DESIGN

Design 50., 60. a 70. let pronikl do světa interiérové módy a zůstal tam dlouho. Jedním z motivů, které se v té době objevily, je šachovnice. Kombinace kontrastních odstínů, jako je bílá a černá, je klasika, která v dekoraci vládne odjakživa. Takový elegantní vzor ladí s výraznými doplňky a dodává interiéru novou energii a dynamiku. Dalšími motivy odrážejícími tento nadčasový trend jsou zaoblený čtverec, šestiúhelník a kruhy. Klasické geometrické tvary v jedinečné edici dokonale zapadnou do vintage interiéru a vnesou do něj nádech moderny. Hojné barvy a nepravidelné skvrny jsou “srdcem” retro stylu. Vsadíte na bláznivé mozaiky a abstraktní vzory? Nebo snad černobílé dlaždice doplněné jemnými mátovými doplňky více odrážejí vaši duši? Věřte své kreativitě!

vintage
vintage

VINTAGE BAREVNÁ PALETA

Výrazné a originální barvy jsou rozhodně jedním z nejlépe rozpoznatelných rysů retro stylu. Široká škála odstínů zahrnuje jak tlumené odstíny šedé, tak i intenzivní červenou, zelenou nebo zelenou tmavě modrá a jemné pastelové barvy. Při rozhodování o vintage uspořádání se vyplatí zvolit jednotnou stěnu v bílé, béžové nebo šedé barvě, která bude ideálním základem pro pozdější dekorace s výraznými barvami. V minulosti byla nejčastější místností zařízenou v retro stylu kuchyně. Tehdy se kladl důraz na kombinaci intenzivního červeného nábytku s pastelovými mátovými doplňky. V dnešní době však sáhneme po tlumenější kompozici klasické bílé a černé. Celek doplníme jedním poutavým odstínem. Tímto způsobem vytvoříte ucelený, harmonický prostor plný atmosféry přímo z 60. let! A vy? Kterou verzi si vyberete? Cesta ven směs barev nebo tlumenější kombinace základních odstínů s nádechem šílenství? Volba je na vás!

VINTAGE DOPLŇKY

Popusťte uzdu své fantazii a zkombinujte nadčasovou klasiku s moderností! Historický obrys celého interiéru dokonale podtrhnou staré předměty, a to nejen v podobě nábytku, ale i rámů nebo váz. Máte staré rozbité zrcadlo? Udělejte z něj originální dekoraci! Pokud se rozhodnete pro retro uspořádání, vyplatí se zaměřit se na charakteristické, menší akcenty v podobě barevných knoflíků ve skříňkách a zlatých kování v koupelně a kuchyni. Pozornost byste měli věnovat také textiliím. Materiálem, který dokonale odráží atmosféru vintage, je velur. Umístěním geometrických tvarů na něj navíc zdůrazníte tento jedinečný charakter. Jak na to? Je to jednodušší, než si myslíte! Potřebujete pouze šablonu s retro vzorem, hladkou houbové kartáče a oblíbenou sadu barev. Podrobné pokyny k výrobě dekorací na textilu naleznete v našem webu blog.

vintage

Napsat komentář