WALLPAPER. MALOVÁNÍ OPAKUJÍCÍHO SE VZORU.

V několika jednoduchých krocích vám ukážeme, jak vytvořit jedinečnou dekoraci imitující tapetu. Vyrobíme ji pomocí akrylových barev Nakleo v barevném schématu Retro Chic. Nakleo Seamless Collection a houbičky nebo štětce se štětinami (před nákupem nástrojů doporučujeme přečíst si našeho průvodce). Podle našich pokynů vytvoříte výjimečnou dekoraci svého interiéru. Doufáme, že se nám podaří rozptýlit veškeré pochybnosti týkající se této metody výzdoby interiéru a přesvědčit vás, že to není nic složitého!

WALLPAPER. MALOVÁNÍ OPAKUJÍCÍHO SE VZORU.
NÁKUPNÍ SEZNAM

Jaké nástroje potřebujeme k namalování šablony na zeď?

  • Šablona pro malování Nakleo
  • houbové kartáče
  • akrylové barvy
  • maskovací páska
  • plochý štětinový kartáč
WALLPAPER. MALOVÁNÍ OPAKUJÍCÍHO SE VZORU.
ZÁZEMÍ

PŘÍPRAVA PRACOVIŠTĚ

Před zahájením práce chraňte podlahu a všechny prvky v prostoru pracoviště. Poté nezapomeňte natřený povrch očistit od prachu a jiných nečistot. Případné praskliny a odštěpky na stěně by měly být vyplněny a natřeny před zahájením aplikace vzoru. Následně si připravte všechny potřebné nástroje: šablonu, štětce, barvy a maskovací pásku. V případě jemných, velmi detailních dekorů můžete potřebovat také lepidlo ve spreji.
PŘÍPRAVA

NALEPENÍ ŠABLONY NA ZEĎ

Před nalepením šablony si připravte několik kusů maskovací pásky a mějte je nejlépe po ruce. Umístěte výrobek na stěnu a umístěte jej. Můžete si pomoci vodováhou. Jakmile se rozhodnete, že je získaná poloha správná, opatrně připevněte šablonu pomocí předem připravených kousků pásky, přičemž její polohu neustále podpírejte jednou rukou. Pokud jste se rozhodli vytvořit složitější vzor, můžete k připevnění šablony navíc použít lepidlo ve spreji.
WALLPAPER. MALOVÁNÍ OPAKUJÍCÍHO SE VZORU.
WALLPAPER. MALOVÁNÍ OPAKUJÍCÍHO SE VZORU.
KOMPLETACE

NANÁŠENÍ BARVY

Vhodná barva pro práci se šablonami by měla být hustá a hladká. Pro přesné pokrytí vzoru barvou je nejlepší použít houbové štětce nebo jemný houbový váleček. Nezapomeňte štětec osušit na papírovém ubrousku nebo papíru. Omezíte tak zatékání barvy pod šablonu. Pomocí tzv. poklepové metody, tedy jemného poklepávání štětcem po povrchu, můžete přesně nanést barvu i na těžko přístupná místa. Na větší a jednoduché prvky šablony se skvěle hodí houbový váleček, který vám umožní malovat rychle a efektivně.
PŘEBARVOVÁNÍ

OPAKOVÁNÍ VZORU

Pokud je povrch šablony zcela pokrytý barvou, nemusíte čekat, až zaschne. V takovém případě můžete výrobek oddělit. Dávejte však pozor, abyste nerozmazali čerstvě namalovaný vzor. Na druhou stranu, chcete-li přemalovat jinou část dekorace, je nutné počkat, až vzor zaschne. Šablonu opatrně přiložte na stěnu a spojte ji s dříve otisknutou vnější částí dekoru. Tento krok opakujte, dokud není plocha vyplněna vzorem. Po dokončení práce omyjte malířskou šablonu teplou vodou a řádně ji zajistěte. To umožní jeho dlouhodobé používání.
WALLPAPER. MALOVÁNÍ OPAKUJÍCÍHO SE VZORU.
WALLPAPER. MALOVÁNÍ OPAKUJÍCÍHO SE VZORU.