ZÁKLADNÍ TECHNIKY

ZÁKLADY. JAK NAMALOVAT VZOR NA ZEĎ?

V následujícím návodu se pokusíme v několika přehledných krocích představit základní techniku práce s malířskou šablonou. Na zeď namalujeme vzor pomocí Nakleo Acrylic Paints v barevné škále “Vibrant Fun” a houbovými štětci (můžete také použít štětinové štětce – přečtěte si náš průvodce před výběrem). S trochou trpělivosti a představivosti, díky. “Balónky” vytvoříme jedinečnou kompozici vzorů v dětském pokoji. Doufáme, že se nám podaří vyřešit všechny pochybnosti týkající se této metody výzdoby interiérů a přesvědčit vás, že to vlastně není tak těžké!

ZÁKLADY. JAK NAMALOVAT VZOR NA ZEĎ?
NÁKUPNÍ SEZNAM

Jaké nástroje potřebujeme k namalování šablony na zeď?

  • Šablona pro malování Nakleo
  • houbové kartáče
  • akrylové barvy
  • maskovací páska
  • plochý štětinový kartáč
ZÁKLADY. JAK NAMALOVAT VZOR NA ZEĎ?
ZÁZEMÍ

PŘÍPRAVA PRACOVIŠTĚ

Před zahájením práce chraňte podlahu a všechny prvky v prostoru pracoviště. Poté nezapomeňte natřený povrch očistit od prachu a jiných nečistot. Případné praskliny a odštěpky na stěně by měly být vyplněny a natřeny před zahájením aplikace vzoru. Následně si připravte všechny potřebné nástroje: šablonu, štětce, barvy a maskovací pásku. V případě stěn s vysokým leskem, při malování stropů nebo při volbě jemného, velmi detailního dekoru můžete potřebovat také lepidlo ve spreji.
IDEJE

NALEPENÍ ŠABLONY NA ZEĎ

Před zahájením prací je nejdůležitější naplánovat vzhled dekorace. Sada šablon obsahuje 14 prvků různých velikostí, což poskytuje mnoho možností jejich uspořádání na stěně. Můžete použít všechny nebo jen některé z nich. Příkladné vizualizace sady, které lze modelovat, jsou k dispozici na webových stránkách výrobce. Rozhodně byste neměli malovat bez rozmyslu, protože efekt může být neúměrný odvedené práci. Jakmile víte, jakou kompozici chcete vytvořit, začněte lepit šablony pomocí maskovací pásky na zeď. Jedná se o velmi důležitý prvek práce, protože nesprávně připevněná šablona se může posunout a zničit vzor. Jakmile dokončíte všechny výše uvedené kroky, můžete začít s prací.
ZÁKLADY. JAK NAMALOVAT VZOR NA ZEĎ?
ZÁKLADY. JAK NAMALOVAT VZOR NA ZEĎ?
KOMPLETACE

NANÁŠENÍ BARVY

Vhodná barva pro práci se šablonami by měla být hustá a hladká. Pro přesné pokrytí vzoru barvou je nejlepší použít houbové štětce nebo jemný houbový váleček. Nezapomeňte štětec osušit na papírovém ubrousku nebo papíru. Omezíte tak zatékání barvy pod šablonu. Pomocí tzv. poklepové metody, tedy jemného poklepávání štětcem po povrchu, můžete přesně nanést barvu i na těžko přístupná místa. Na větší a jednoduché prvky šablony se skvěle hodí houbový váleček, který vám umožní malovat rychle a efektivně.
SLOŽENÍ

OPAKOVÁNÍ VZORU

Pokud je povrch šablony zcela pokrytý barvou, nemusíte čekat, až zaschne. V takovém případě můžete výrobek oddělit. Dávejte však pozor, abyste nerozmazali čerstvě namalovaný vzor. Na druhou stranu, chcete-li přemalovat jinou část dekorace, je nutné počkat, až vzor zaschne. Šablonu opatrně přiložte na stěnu a spojte ji s dříve otisknutou vnější částí dekoru. Tento krok opakujte, dokud není plocha vyplněna vzorem. Po dokončení práce omyjte malířskou šablonu teplou vodou a řádně ji zajistěte. To umožní jeho dlouhodobé používání.
ZÁKLADY. JAK NAMALOVAT VZOR NA ZEĎ?
ZÁKLADY. JAK NAMALOVAT VZOR NA ZEĎ?